0,00 
Produkty: 0

Jak skutecznie przedłużyć żywotność materaca? 8 wskazówek

Dobry materac to inwestycja na lata. Jeśli dodatkowo zadbasz o to, aby był prawidłowo użytkowany i czyszczony, z całą pewnością będziesz cieszył się jego nienagannym stanem przez długi czas. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak skutecznie przedłużyć trwałość materaca.

  1. Wybierz materac wysokiej jakości, odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb. To pierwsza i jedna z ważniejszych kwestii, która w dużej mierze determinuje trwałość i zadowolenie z użytkowania materaca. Jeśli wybierzesz kiepskiej jakości produkt, który przekonał Cię praktycznie wyłącznie ceną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niebawem zaczniesz na niego narzekać. Zachęcamy więc, aby już na etapie wyboru zwracać uwagę przede wszystkim na najważniejsze cechy, takie jak twardość, materiały, z jakich zostały wykonane, dopasowanie do konkretnych potrzeb użytkowników. Inwestując w sprawdzony materac od renomowanych producentów, możesz mieć pewność trwałości i komfortu. Znajdziesz go w naszym sklepie! Zapewniamy szeroki wybór produktów, w tym materace kieszeniowe, lateksowe, ortopedyczne, piankowe, sprężynowe, wysokoelastyczne itd.
  2. Zapewnij materacowi solidne podparcie. Wraz z materacem powinieneś kupić odpowiednio dopasowany stelaż, który zapewni mu solidne wsparcie. Co jakiś czas sprawdzaj też, czy w stelażu nie doszło do połamania listew. To jeden z ważniejszych czynników, jakie wpływają na żywotność materaca.
  3. Od samego początku używaj pokrowca na materac. Oprócz stelaża potrzebujesz też pokrowca na materac. Decydując się na zakupy w naszym sklepie, możesz od razu zamówić także pokrowiec o odpowiednim rozmiarze i różnych właściwościach (np. chłodzące, termiczne, odprowadzające wilgoć, przeciwbakteryjne itp.). Dobrej jakości ochraniacze stanowią skuteczną barierę przed kurzem, brudem i zanieczyszczeniami, jakie mogą przedostawać się w głąb materaca, a także ograniczają gromadzenie się alergenów. Chronią go też przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  4. Regularnie zmieniaj pościel na czystą. To podstawowa zasada higieny snu. W łóżku również znajduje się wiele zanieczyszczeń, a część z nich pozostawiają sami użytkownicy (włosy, naskórek, pot). Wszystko to może wpływać na trwałość i czystość materaca. Pokrowiec na materac też warto okresowo czyścić zgodnie z zaleceniami producenta.
  5. Nie zapominaj o obracaniu materaca. Materace powinny być regularnie obracane, o czym wiele osób zapomina. Zaleca się, aby materace dwustronne obracać co 6 miesięcy.
  6. Nie skacz po łóżku! Brzmi jak świetna zabawa? Niestety jest to najkrótsza droga do trwałego uszkodzenia materaca. Ani dorośli, ani dzieci nie powinni skakać po materacu.
  7. Ostrożnie przenoś materac. Jeśli z jakichś powodów musisz przenieść lub przetransportować materac, np. podczas przeprowadzki, koniecznie zabezpiecz go folią ochronną. Przy przenoszeniu należy go trzymać pionowo po bokach.
  8. Czyść materac zgodnie z zaleceniami producenta. Materac warto regularnie czyścić, przestrzegając przy tym wszystkich zaleceń producenta. Plamy należy czyścić miejscowo przy użyciu delikatnych środków (np. mydło i woda). Po namoczeniu trzeba pozwolić materacowi całkowicie wyschnąć przed użyciem.

Dodano: 10 mar 2022