0,00 
Produkty: 0

Dlaczego warto wybrać do sypialni materac kieszeniowy?

materac kieszeniowyObecnie na rynku istnieje szeroki wybór materacy. Czym zatem powinno się kierować przy jego wyborze? Przede wszystkim należy pamiętać, że dobór odpowiedniego materaca to kwestia bardzo indywidualna. Głównym kryterium wyboru jest oczywiście jego wygoda i optymalna twardość. Materac to taki produkt, na którym nie warto oszczędzać, gdyż niska cena często idzie w parze z niską jakością, a przecież od tego jak się wysypiamy zależy to jak funkcjonujemy w ciągu dnia. Na rynku przodują materace kieszeniowe, które posiadają wiele zalet.

Materace kieszeniowe – co to takiego?

Materace kieszeniowe to unowocześniona i ulepszona wersja dotychczasowych rozwiązań, czyli klasycznych materacy sprężynowych. Cechą odróżniającą materace kieszeniowe od swoich poprzedników jest to, że każda sprężyna jest umiejscowiona w osobnej kieszeni. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim takie rozwiązanie stwarza o wiele większy komfort wypoczynku, gdyż sprężyny pracują niezależnie od siebie i dostosowują się punktowo do ciała. Dodatkowo zapewnia to użytkownikowi większą twardość i korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. 

Zalety materacy kieszeniowych

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest odseparowanie pojedynczych sprężyn, materace kieszeniowe naturalnie dopasowują się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa i kształtu ciała. Materac jest punktowo elastyczny co sprawia, że jest niezwykle wygodny i komfortowy w użytkowaniu. Szczególnie zatem jest polecany dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa i pleców. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że obecnie produkowane materace kieszeniowe posiadają siedem stref twardości, dzięki czemu można dobrać materac do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Dodatkowo wyróżniają się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz solidnością. Materace kieszeniowe cechuje przewiewność, dzięki czemu ciało użytkownika nie jest narażone na nadmierne pocenie się podczas snu. Pozbawione są one także odgłosu uginających się sprężyn co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. 

Dodano: 19 sie 2020