0,00 
Produkty: 0

Charakterystyka i zalety materaców piankowych | EVERSLEEP

materac piankowy

Materace piankowe od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Klienci doceniają je za wygodę, specjaliści podkreślają ich korzystny wpływ na zdrowie. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem materaca, koniecznie powinieneś poznać charakterystykę modeli wykonanych z pianki.

Czym są materace piankowe?

Jak sama nazwa wskazuje, są to materace wykonane z różnych rodzajów pianek. W ten sposób powstają popularne obecnie modele, a więc m.in. materace termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz niektóre lateksowe. Wysokiej jakości pianki wyróżniają się plastycznością i podatnością na kształtowanie, dzięki czemu można je łączyć ze sobą na wiele różnych sposobów. W ten sposób powstają materace, które posiadają wiele odmian. Różnią się od siebie m.in. elastycznością, sprężystością, gęstością, twardością itd.

Pianka bardzo precyzyjnie dopasowuje się do kształtu i ciężaru ciała, w tym przede wszystkim najbardziej newralgicznych punktów, takich jak biodra, łopatki czy ramiona podczas snu na boku. Dobrze dobrany materac piankowy nigdy nie będzie ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Odciąża kręgosłup podczas snu, dzięki czemu wpływa na przyspieszenie procesów regeneracji.

Materace piankowe zapewniają również doskonałe odprowadzanie pary wodnej oraz wilgoci, dlatego też hamują rozwój pleśni i roztoczy. Wykorzystywane do produkcji materaców pianki nie są w żaden sposób toksyczne i wyróżniają się hipoalergicznością.

Kolejną ich ważną zaletą jest odporność na wgniecenia oraz różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu zapewniają trwałość i wytrzymałość przez długi czas pomyślnego użytkowania.

Dla kogo materac piankowy?

Dobrej jakości materace piankowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się ze schorzeniami układu kostnego lub też cierpią na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Tego rodzaju materace są bardzo elastyczne, dlatego też redukują nacisk na poszczególne części ciała. W ten sposób można uniknąć bólu czy pogorszenia stanu zdrowia. Są one dostępne w różnych stopniach elastyczności, dlatego bez problemu dobierzemy model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. To doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, pacjentów w czasie rehabilitacji i przewlekłymi bólami kręgosłupa.

Materace piankowe wykazują właściwości lecznicze, jednak tak naprawdę mogą być wykorzystywane przez każdego, komu zależy na zdrowym, spokojnym śnie. Doskonale sprawdzą się również w łóżkach dziecięcych i młodzieżowych. Ich właściwości docenią też sportowcy, osoby z nadwagą czy pary o dużej różnicy wagowej.

 

Dodano: 28 lis 2019