0,00 
Produkty: 0

Charakterystyka materaców sprężynowych | EVERSLEEP

materace sprężynowe

Na wieść o tym, że w materacu są sprężyny, reakcja wielu klientów jest dość sceptyczna. Zapewne jest to spowodowane skojarzeniami z dawnymi materacami i łóżkami, w których uszkodzone sprężyny wbijały się w ciało podczas odpoczynku, powodując nieprzyjemny dyskomfort. Tymczasem współczesne materace sprężynowe w niczym nie przypominają tych sprzęt lat. I chociaż rzeczywiście mają w sobie ukryte sprężyny, to jednak ich odpowiednia budowa oraz zastosowane materiały sprawiają, że z całą pewnością nic nie będzie się odkształcać i uwierać. Jeśli więc stoisz przed koniecznością wyboru odpowiedniego materaca, z całą pewnością powinieneś wziąć pod uwagę również modele sprężynowe. W tym artykule dowiesz się, jakie są ich właściwości, główne zalety oraz dla kogo są szczególnie rekomendowane.

Specyfika materaców sprężynowych

Materace sprężynowe wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem, stanowiąc doskonałą alternatywę dla modnych obecnie modeli piankowych. Zawierają w sobie sprężyny, jednak to tylko jeden z wielu innych elementów, które tworzą ich konstrukcję. Sprężyn w materacach jest bardzo wiele, wyróżniają się stosunkowo niewielkimi rozmiarami (wersje multipocket zawierają nawet więcej niż standardowe warianty) i są wyjątkowo wytrzymałe. Dodatkowo każda sprężyna jest ukryta w solidnej kieszeni, która stanowi dla nich ochronę, a jednocześnie izoluje je od siebie. W ten sposób sprężyny w minimalnym stopniu wpływają na siebie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Im więcej takich sprężyn, tym więcej indywidualnie dopasowujących się do ciała punktów podparcia dla kręgosłupa. Zupełnie niesłuszne jest więc stwierdzenie, że materaca sprężynowe są niewygodne. Współczesne produkty zapewniają komfortowy wypoczynek. Uginają się wyłącznie te sprężyny, na których leżymy, więc zminimalizowane są wszelkiego rodzaju drgania.

Bardzo często w materacach sprężynowych stosuje się też inne, dodatkowe materiały, np. odpowiednio dobraną piankę (materaca piankowo-sprężynowe). Często występują też w wersjach dwustronnych. Możliwości pod tym względem jest więc bardzo wiele.

Główne zalety materaców sprężynowych

 

  • Za sprawą dużej ilości niewielkich sprężyn ukrytych w kieszeniach doskonale dopasowują się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, zapewniając solidne podparcie dla ciała.

 

  • Zapewniają efekt punktowej elastyczności.

 

  • Bardzo trwałe i wytrzymałe. Z pewnością będą służyć przez bardzo długi czas.

 

  • Szeroki wybór stref twardości (nawet do 7 stref).

 

  • Minimalizują drgania i zapewniają uginanie tylko tych sprężyn, na których aktualnie leżymy.

 

  • Bardzo duża tolerancja na zróżnicowany ciężar. Z powodzeniem mogą na nich odpoczywać osoby o różnej masie ciała jednocześnie.

 

  • Sprężystość i odporność na eksploatację.

 

  • Szeroka oferta materaców sprężynowych, dostępnych w atrakcyjnych cenach.

 

Dla kogo rekomendowane są materace sprężynowe?

Materaca sprężynowe mogą przypaść do gustu właściwie każdego, co w dużej mierze wynika z faktu, że są dostępne nawet w 7 różnych stopniach twardości. Zatem każda osoba jest w stanie dobrać odpowiednią twardość materaca stosownie do swoich potrzeb i upodobań. Jest to idealna opcja, kiedy poszukujemy wygodnego materaca za przystępną cenę. Bardzo dobrze sprawdzą się w łóżkach dla dwóch osób, ponieważ bardzo dobrze niwelują ruchy drugiej osoby.

Dodano: 26 sty 2020