0,00 
Produkty: 0

W jaki sposób można podnieść komfort niewygodnego materaca?

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli znajdujących się w domu. To w nim spędza się 8 godzin, czyli aż jedną trzecią doby. Istotną częścią łóżka jest materac. Od niego zależy jakość i komfort snu. Jednocześnie jest to element, który dość dużo kosztuje, a jego wybór często nie jest łatwy ze względu na ogromną ilość parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę. Z tego powodu może się okazać, że świeżo kupiony materac nie spełnia oczekiwań, ponieważ jest zbyt twardy lub zbyt miękki.

W jaki sposób można poprawić właściwości materaca?

Gdy wymiana materaca lub zakup innego nie jest możliwy, konieczne jest przystosowanie posiadanego materaca do swoich potrzeb. W tym celu najlepiej wykorzystać specjalne nakładki na materac. Produkowane są w różnych wymiarach dostosowanych do najczęściej występujących na rynku wielkości materacy. W sytuacji, gdy żaden z dostępnych wymiarów nie jest odpowiedni, można zamówić nakładkę wykonaną pod wymiar łóżka. Koszt nakładki to ułamek ceny nowego materaca, więc jest to ekonomiczny sposób na poprawę jakości snu. Nakładka jest również doskonałym wyborem w sytuacji, w której do spania wykorzystuje się kanapę o nierównej powierzchni.
Nakładki posiadają pokrowiec, który można prać, co zna­cznie ułatwia utrzym­anie higieny. Nakładka również pozwala wydłużyć żywotność materaca, który znajduje się pod nią.

Jakie właściwości mają nakładki na materac?

W Szczecinie, nakładki na materac można kupić w naszym salonie łóżek i materacy. Oferujemy dwa modele nakładek. Pierwsza z nich wykonana jest z pianki termoplastycznej VISCO. To idealny wybór dla osób zmagającymi się ze schorzeniami kręgosłupa ze względu na to, że zapewnia oparcie ortopedyczne.
Pianka dopasowuje się do kształtu ciała osoby, która na niej leży. Nakładka ta nadaje się idealnie do zmiękczania zbyt twardego materaca.
Drugim produktem jest nakładka piankowa Topper. Jest to doskonały wybór dla osób, które mają zbyt miękki materac. Jest ona średnio twarda. Nakładkę można rolować i w łatwy sposób transportować, dzięki czemu sprawdzi się w podróży.

Dodano: 11 maj 2022