0,00 
Produkty: 0

W jaki sposób nie dopuszczać do zawilgocenia materaca?

Łóżko to miejsce, w którym odpoczywamy po wyczerpującym dniu. Ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo. Zdarza się jednak, że nie zawsze tak jest, np. gdy materac jest wilgotny, co obniża jakość snu i może doprowadzać do budzenia się w nocy. Poza tym mokry materac jest miejscem, w którym chętnie rozwijają się bakterie, co jest niezdrowe szczególnie dla alergików.

Jak poradzić sobie z nadmiernym poceniem się w nocy?

Jednym z powodów zawilgocenia materaca w nocy jest nadmierna potliwość śpiącej osoby. Materac pochłania wilgoć z ciała i utrzymuje ją w sobie przez jakiś czas. Aby uniknąć tej sytuacji, warto wybrać ochraniacz na materac. Ochraniacz jest wykonany z materiału, który nie oddaje wilgoci do materaca, a jednocześnie, który w łatwy sposób można wyprać.
Ochraniacze na materac w Szczecinie, Warszawie czy innych dużych miastach można kupić w wielu sklepach z meblami i materacami. Nie jest to duży wydatek, a pomoże ochronić materac przed wilgocią i zabrudzeniami, dzięki czemu wydłuży się jego żywotność.

Dlaczego nie należy kłaść materaca na podłodze?

Łóżko jest elementem wyposażenia mieszkania, na którym nie warto oszczędzać. Lepiej nie kupować najtańszego materaca, ponieważ dobrze dobrany materac wspiera kręgosłup i pozwala utrzymać dobrą jakość snu. Przede wszystkim jednak nie należy oszczędzać na zakupie stelaża do materaca. Wiele osób kupuje jedynie materac i kładzie go bezpośrednio na podłodze. W ten sposób wilgoć z ciała wchłaniana jest przez materac, ale nie ma możliwości z niego uciec, ponieważ uniemożliwia jej to podłoga. Stelaże do materacy mają szczebelki, pomiędzy którymi są odpowiednio szerokie odstępy, by materac mógł oddychać i na bieżąco oddawać wilgoć dzięki czemu będzie wolny od wilgoci.

Dodano: 04 paź 2022