0,00 
Produkty: 0

Dlaczego warto spać na materacu medycznym? Najważniejsze korzyści

Od doboru odpowiedniego materaca zależy nie tylko komfort i jakość snu, ale również zdrowie. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z dolegliwościami i schorzeniami kręgosłupa. Jeśli borykasz się ze zmianami zwyrodnieniami, skutkami urazów spowodowanych wypadkiem, jesteś po operacji lub po prostu cierpisz na uporczywy ból pleców, zdecydowanie powinieneś zainwestować w materac medyczny. Przekonaj się, dlaczego warto.

Najważniejsze właściwości materacy medycznych

Materace medyczne to wyrób, który przeszedł szereg badań i testów pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia i jakości snu. Łączą w sobie cechy materaców ortopedycznych, przeciwodleżynowych i alergicznych. Przede wszystkim zapewniają solidne wsparcie dla kręgosłupa podczas snu. Pozwalają na całkowity odpoczynek mięśni, stawów i kręgosłupa. Podpierają sylwetkę, dostosowują się do ciała i zapewniają prawidłowy przepływ krwi. Podczas odpoczynku mięśnie są rozluźnione, dzięki czemu nie budzisz się obolały i zdrętwiały. Zastosowana w nich pianka termoplastyczna dostosuje się też adekwatnie do temperatury ciała, co dodatkowo wpływa na komfort snu.

Oprócz tego materace medyczne wykazują właściwości przeciwodleżynowe. Są one produkowane z myślą o ludziach chorych, którzy zazwyczaj spędzają wiele czasu w łóżku, np. podczas rekonwalescencji. W takich przypadkach ryzyko odleżyn jest bardzo duże. Jednak tę zaletę materacy medycznych docenią wszyscy, nie tylko osoby chore czy po urazach bądź operacjach, ponieważ wpływają one na poprawę krążenia, uniemożliwiają nacisk na mięśnie i zapewniają dopływ powietrza skórze — co jest korzystne dla każdego.

Materace medyczne są też antyalergiczne. Powinieneś rozważyć zakup tego wyrobu, jeśli borykasz się z alergią lub masz bardzo wrażliwą skórę, przy której łatwo o podrażnienia. Ze względu na swoje właściwości przeciwdziałają one rozwojowi bakterii i roztoczy.

Dla kogo materac medyczny?

Materac medyczny może być dobrym wyborem dla każdego, kto oczekuje komfortowego i higienicznego snu. Przede wszystkim jednak polecane są one osobom borykającym się z dolegliwościami związanymi z bólem kręgosłupa lub chorobami układu szkieletowego, pacjentom po urazach lub operacjach, osobom w trakcie rehabilitacji, seniorom, sportowcom, ludziom o większej aktywności fizycznej.

Dodano: 14 sty 2022