0,00 
Produkty: 0

Jakie najważniejsze cechy mają łóżka kontynentalne?

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas urządzania sypialni, jest wybór łóżka. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są łóżka kontynentalne. Mają wiele zalet, jednak nie sprawdzą się w każdej sypialni. Przed zakupem łóżka warto przejrzeć różne modele, aby znaleźć taki, który będzie najlepiej pasował do pomieszczenia.

Jakie wymiary ma łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się sporymi rozmiarami. Jest znacznie wyższe niż typowe łóżko. Ma ok. 60 – 70 cm wysokości. To o mniej więcej 30 cm więcej niż typowe łóżko. Wiele osób obawia się, że z tego powodu takie łóżka są niewygodne. Nie jest to prawda. Z wyższego łóżka łatwiej wstać, dlatego jest to dobry wybór dla osób mających problemy z kręgosłupem oraz dla seniorów.
Łóżko kontynentalne składa się z kilku warstw materacy. To one tworzą charakterystyczną dla niego wysokość.
Kolejnym ważnym elementem łóżka kontynentalnego jest zagłówek. Jest duży i miękki. Z tego powodu nada się dla osób, które lubią czytać lub oglądać telewizję w łóżku.
Ze względu na wielkość łóżka kontynentalnego, pasuje ono do większych pomieszczeń. Mała sypialnia może zostać przytłoczona przez taki mebel. Różne typy łóżek w Szczecinie można obejrzeć w naszym sklepie.

Największe zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca przez to, że często wyposażone są w szuflady lub pojemniki na pościel. Wybierając takie łóżko, należy zwrócić uwagę na to, czy ma się odpowiednio dużo przestrzeni na wysunięcie szuflady. Jeśli łóżko jest otoczone ze wszystkich stron, można postawić na pojemnik otwierany od góry.
Największą zaletą łóżek kontynentalnych jest ich niezwykła wygoda. Dzięki temu, że składają się z materaca nawierzchniowego i bonnelowego lub kieszeniowego, dają ogromne poczucie komfortu.

Dodano: 02 lut 2023