0,00 
Produkty: 0

Czym jest i dlaczego warto wybrać materac termoelastyczny?

materac termoelastycznySen jest niezbędny nam do życia. Podczas nocnego odpoczynku nasz organizm ma szansę na regenerację, dzięki czemu jesteśmy zdrowi i cieszymy się dobrym samopoczuciem. Okazuje się jednak, że wcale nie jest tak łatwo zapewnić sobie optymalne warunki do spania. Oczywiście są osoby, które przyznają, że są w stanie zasnąć w każdych okolicznościach i o każdej porze, ale taka “umiejętność” nie świadczy wcale o tym, że jakość snu będzie dobra. Bardzo wiele zależy nie tylko od tego, jak długo śpimy, ale i na czym odpoczywamy. Odpowiednio dobrany materac ma zapewnić nam nie tylko wygodę, ale przede wszystkim optymalne warunki do spokojnego, zdrowego snu.

W tym artykule przedstawimy materace termoelastyczne, które są przykładem produktów idealnie spełniających nasze potrzeby podczas codziennego odpoczynku.

Materac termoelastyczny — co to właściwie jest i czym różni się od innych materaców?

Materace termoelastyczne są wykonane ze specjalnej pianki termoelastycznej, która zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pod wpływem nacisku i ciepła wytwarzanego przez ludzkie ciało materac dostosowuje się do pozycji człowieka, a jednocześnie zapewnia doskonałe podparcie. Dzięki temu podczas kilkugodzinnego odpoczynku mięśnie są rozluźnione, poprawia się krążenie, a jakikolwiek nacisk na poszczególne części ciała jest zminimalizowany. To wpływa na lepszy relaks i regenerację.

Materace termoelastyczne są polecane przede wszystkim osobom, które borykają się z różnymi problemami kręgosłupa, bólami stawów czy napięciem mięśniowym. To świetny wybór także dla ludzi zestresowanych, którzy mają kłopot z optymalnym relaksem i prawidłowym zasypianiem.

Czym wyróżnia się materac termoelastyczny?

  • Materace termoelastyczne dopasowują się do temperatury ludzkiego ciała, pod której wpływem stają się bardziej elastyczne. To z kolei pozwala przyjąć swobodną pozycję ciała, która jest optymalna dla utrzymania prawidłowej linii kręgosłupa.
  • Wyprodukowane są z pianki o bardzo dobrych parametrach gęstości, dzięki czemu świetnie “współpracują” z ludzkim ciałem i sprzyjają codziennej regeneracji organizmu.
  • Doskonale nadają się zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych, gdyż amortyzują ruchy partnera.
  • Mogą być stosowane przez alergików, ponieważ zastosowana w nich pianka jest materiałem naturalnym. Jest odporna na rozwój pleśni czy roztoczy.
  • Materace termoelastyczne pochłaniają ciepło z ludzkiego ciała, ale jednocześnie za sprawą specjalnej struktury zapewniają optymalną wentylację podczas snu.

Dodano: 14 lut 2019