0,00 
Produkty: 0

Czym kierować się przy wyborze twardości materaca? - EverSleep

sypialniaNa rynku dostępnych jest obecnie naprawdę wiele różnych rodzajów materacy. Gdy kupujemy model dla siebie często zastanawiamy się, jaką twardość wybrać. Twardość materaca powinna być wynikiem przede wszystkim… naszych własnych preferencji. Jak zabrać się do zakupu materaca?

Wizyta w sklepie

Przede wszystkim dobrze jest odwiedzić osobiście spory sklep z materacami. W tego typu sklepach materace najczęściej wyłożone są na ramach łóżek, wraz dokładnym opisem i oczywiście ceną. Najlepsza metodą by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie jest po prostu położyć się i chwilę poleżeć na danym materacu. Generalnie mówi się, że osoby z bólami kręgosłupa nie powinny kupować materacy bardzo miękkich. Sztywny model utrzymuje w nocy kręgosłup w jego naturalnym kształcie, przez co w ciągu dnia nie sprawia on bólu. Z kolei dla osób, które lubią spać na brzuchu zalecane są miękkie materace. Dzięki nim mogą one ułożyć się wygodnie w swojej ulubionej pozycji. Pamiętajmy, że nawet, gdy kupimy materac, który jednak okaże się ciut za twardy lub ciut za miękki, możemy zbalansować jego właściwości przy pomocy specjalnych nakładek na materace.

Materac dla dwojga

Ciekawą kwestią jest zakup podwójnego materaca dla pary. Jeśli między małżonkami jest duża różnica wagi, w tańszych materacach cięższa osoba może tworzyć „dołek”, przez co lżejsza nie będzie mogła wygodnie się położyć. W tym wypadku dobrym pomysłem jest zakup dwóch pojedynczych materacy, zamiast jednego podwójnego. Jest to też rozwiązanie idealne, gdy obie osoby mają skrajnie rożne preferencje jeśli chodzi o twardość materaca. W tym przypadku każdy z małżonków powinien wybrać taki  materac, jaki mu pasuje. Jednak w większości przypadków pary są w stanie znaleźć jeden materac podwójny, który spełni oczekiwania obu stron. Również przy zakupie materaca podwójnego warto położyć się na nim i sprawdzić, czy nam pasuje. Idealnie jest, jeśli wypróbują go obie osoby naraz. Wtedy upewnią się, jak dany model będzie zachowywał się w użytkowaniu.

Dodano: 21 maj 2018