0,00 
Produkty: 0

Jak dobrać materac dla dzieci w różnym wieku? | EVERSLEEP

materac dla dziecka

Dobór odpowiedniego materaca dla dziecka to ważna decyzja, ponieważ od tego w dużej mierze zależy spokojny sen i dobre samopoczucie następnego dnia. I chociaż na rynku wybór jest ogromny, rodzice często mają problem z wyborem odpowiedniego produktu.

Na co zwracać uwagę, podczas wyboru materaca dla dziecka?

Dobór odpowiedniego materaca dla dzieci to bardzo ważna decyzja. Warunki zapewnione dziecku podczas snu mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się kręgosłupa. Wygodna podczas nocnego odpoczynku to również pewność, że maluch będzie miał zapewniony spokojny, kilkugodzinny sen, a to oznacza lepsze samopoczucie dnia następnego. Bardzo ważne jest, aby materac umożliwiał ciału przybranie pozycji anatomicznej (fizjologicznej) podczas snu. Nie może zapadać się pod ciężarem malucha, ale nie może być również zbyt twardy. Najlepsze są materace elastyczne, dostosowujące się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniające solidne podparcie.

Dobór materaca do wieku dziecka?

Dzieci rosną bardzo szybko, a wraz z mijającym czasem zmieniają się też ich preferencje dotyczące snu i odpoczynku. Oczywiście nie oznacza to, że co roku należy zmieniać materac. Niemniej każda zmiana łóżka będzie pociągać za sobą konieczność doboru odpowiedniego podkładu, który zapewni dziecku komfort spania.

  • Niemowlęta oraz dzieci do 2. roku życia korzystają z łóżeczek dziecięcych. W ich przypadku należy wybierać przede wszystkim elastyczne i przewiewne materace o właściwościach antyalergicznych.

 

  • Dzieci od ok. 3 lat, które już nie śpią w łóżeczku, będą potrzebować nieco wyższego materaca – do ok. 8 cm. Najlepiej sięgnąć po produkt wykonany z pianki wysokoelastycznej, która jest nie tylko wygodna, ale również cechuje się trwałością i odpornością na wgniecenia.

 

  • Dzieci od ok. 5-6 lat. W tym wieku najczęściej dzieciaki zgłaszają się do rodziców z prośbą o zmianę łóżka oraz materaca na nieco większy. Na tym etapie warto zainwestować w solidny materac, który posłuży dziecku aż do wieku nastoletniego. Bardzo ważne jest więc, aby był trwały, wytrzymały i solidny. Najlepiej sięgnąć po taki, który będzie miał minimum 10 cm grubości. Wielu rodziców sięga nawet po nieco grubsze i dłuższe modele, mając na uwadze fakt, że waga i wzrost dzieci również sukcesywnie wzrastają. Materac powinien być również elastyczny, aby dostosowywać się do ciała dziecka.

 

  • Materac dla nastolatków. W tym przypadku dzieci najczęściej same sugerują, jaki typ materaca będzie dla nich odpowiedni. Znając dokładnie ich preferencje, rodzicowi łatwiej będzie dobrać odpowiedni produkt. Niemniej nadal warto zwracać uwagę, aby materac jak najlepiej dostosowywał się do kształtu ciała, stanowiąc odpowiednie podparcie podczas snu.

Dodano: 08 gru 2019