0,00 
Produkty: 0

Jak dobrać materac ortopedyczny? - EverSleep

materac ortopedycznyMaterace ortopedyczne gwarantują stabilne wsparcie kręgosłupa podczas snu. Mają zapobiegać powstawaniu czy pogłębianiu się wad postawy. Bóle pleców występują wbrew pozorom u bardzo wielu osób. Przeważnie wynikają z  niewielkiej ilości ruchu w ciągu dnia oraz nieprawidłowej pozycji ciała w ciągu dnia, ale też i w nocy – podczas snu. Warto wiedzieć, jaki materac ortopedyczny dobrać w celu profilaktyki lub załagodzenia dysfunkcji kręgosłupa.

Indywidualne potrzeby

Materace ortopedyczne odpowiadają za utrzymanie kręgosłupa w fizjologicznej pozycji oraz nie powodują napinania się mięśni pleców w ciągu nocy. Dobór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla zdrowej postawy i regenerującego snu. A zdrowy sen, jak wiadomo, jest podstawą do codziennego funkcjonowania w dobrej kondycji. Przy wyborze materaca należy brać pod uwagę m.in. wagę użytkownika, rodzaj choroby kręgosłupa oraz indywidualne potrzeby. Natomiast długość materaca powinniśmy dobierać wg naszego wzrostu, plus doliczyć do tego 20 cm. Nie może on być zbyt miękki, gdyż wtedy nie będzie podtrzymywał stabilnie naszego ciała. Za twardy materac z kolei powoduje zaburzenia krążenia krwi. Wybór musi być więc bardzo dobrze przemyślany. Tylko wtedy mamy gwarancję odpowiedniego ułożenia ciała i kręgosłupa w postawie leżącej.

Odpowiedni model

Najważniejszym kryterium w wyborze materaca ortopedycznego jest sposób wspierania kręgosłupa. Każdy inaczej ocenia stopień twardości, dlatego przed zakupem należy sprawdzić, co jest dla nas najwygodniejsze. W wielu modelach występuje, tzw. 7 stref twardości, które występują poziomo na powierzchni materaca. Gwarantują odpowiednie wsparcie dla każdej części ciała. Na rynku można spotkać różne rodzaje materacy, w zależności od użytego materiału: sprężynowe, kieszeniowe, termoelastyczne oraz lateksowe. Ostatni model jest polecany szczególnie osobom z chorobami kręgosłupa, ze względu na jego elastyczność. Wybór zależy od indywidualnych preferencji, dlatego warto najpierw sprawdzić osobiście, który materac będzie podtrzymywał nasz kręgosłup najlepiej. 

Dodano: 27 paź 2017