0,00 
Produkty: 0

Jak należy dopasować twardość materaca do swojej wagi?

otyła kobieta na materacuMaterac powinien być dopasowany nie tylko do rozmiarów łóżka, lecz przede wszystkim do wagi ciała. Dobrze dobrany odciąży kręgosłup, ułoży ciało w naturalnej pozycji, wyginając jej lekko  w kształt litery „S” w pozycji „na wznak”, i układając w linie prostą w pozycji „na boku”. Dzięki temu nasze ciało staje się odprężone, a organizm może się zregenerować. Sprawdź, jakie skutki przyniesie spanie na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu oraz jak dopasować jego twardość do wagi.

Dlaczego nie powinno się spać na zbyt twardym ani na zbyt miękkim materacu?

Jeśli materac jest zbyt miękki, wówczas kręgosłup wygina się w nienaturalnej pozycji i w efekcie wykrzywia się. Ponieważ przestrzenie między dyskami zostają jednostronnie ściśnięte, nie są one w stanie przyjmować płynów, koniecznych do ich regeneracji po całodziennym obciążeniu. W efekcie jesteśmy niewyspani i budzimy się z bólami kręgosłupa. Jeśli materac będzie z kolei zbyt twardy, będzie podpierać ciało jedynie w kilku miejscach, w których naczynia są zbyt mocno uciskane. Ucisk z kolei utrudnia przepływ krwi i powoduje drętwienie kończyn. Zbyt twardych materacy unikać powinny zwłaszcza osoby starsze, mające kłopoty z krążeniem oraz cierpiące na skrzywienie kręgosłupa.

Jak dobrać twardość materaca do swojej wagi?

Chociaż twardość lub miękkość materaca są parametrami subiektywnymi, zależnymi od  wielu elementów, takich jak twardość dotychczasowego miejsca snu oraz wagi własnej, istnieją pewne obiektywne czynniki doboru twardości materaca. I tak przyjmuje się, że człowiek o większej wadze powinien leżeć na materacu bardziej twardym, niż człowiek o wadze mniejszej. Ponadto twardość materaca oznacza się symbolem:

  • H2,
  • H3,
  • H4.

Materace o twardości H2 przeznaczone są dla osób ważących nie więcej niż osiemdziesiąt kilo. Dla osób cięższych polecamy materace z naszej oferty o twardości oznaczonej symbolem H3. Jeśli twoja waga przekracza sto kilogramów wybierz materac o twardości H4.

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju materace, o zróżnicowanej wielkości i twardości. Proponujemy między innymi wysokiej jakości materace medyczne, antyalergiczne, ortopedyczne, relaksacyjne, a także dziecięce. Zachęcamy do zapoznawania się z naszymi produktami.

Dodano: 28 kw. 2021