0,00 
Produkty: 0

Jak duży wpływ na jakość materaca ma gęstość pianki?

Zakup materaca może być niemałym problemem. Na rynku jest dostępna ogromna ilość różnego typu materacy. Ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania różnych ofert. Jednym z istotnych parametrów, który można wyodrębnić w opisach materacy, jest gęstość zastosowanej pianki. Jest to istotna informacja, ponieważ dzięki niej można dowiedzieć się, jak twardy jest materac.

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując materac?

Pianki poliuretanowe znajdują się w materacach każdego typu. Obłożone są nią sprężyny w materacach sprężynowych i kieszeniowych oraz stanowi główny skład materacy piankowych. Pianka poliuretanowa jest stosowana w materacach ze średniej półki.
Pianki mają różną gęstość, czyli stosunek masy substancji do objętości, którą zajmuje. Gęstość oznacza ilość pianki, która została użyta na wyprodukowanie metra sześciennego materaca. Wartość ta wyrażana jest w kilogramach. Im większa gęstość pianki, tym twardszy i trwalszy jest materac.
Gęstość pianki oznacza się literą T. Przykładowo oznaczenie T25 oznacza, że pianka ma gęstość 25 kg/m³.
Pianki niskiej gęstości mają od 14 do 23 kg/m³. Nie nadają się one do produkcji materacy. Pianki średniej gęstości mają od 23 do 28 kg/m³. Takie pianki mogą być używane do materacy piankowych. Więcej niż 29 kg/m³ mają pianki najwyższej jakości.

Jakie rodzaje pianek występują?

W naszym sklepie z materacami w Szczecinie oferujemy wiele różnych typów materaców. Często zdarza się, że materac wyprodukowany jest z materiałów różnego rodzaju. Do materacy stosuje się 4 typy pianek i często w jednym egzemplarzu można spotkać np. dwie z nich.
Pierwszym rodzajem są pianki poliuretanowe PUR. Są to pianki o najniższej gęstości. Zwykle są to typy T-20 lub T-25.
Drugi typ to pianka wysokoelastyczna. Ten typ pianki jest bardziej elastyczny od poprzedniej. Jej gęstość wynosi ok. 25-35 kg/m³.
Trzeci typ to pianka termoelastyczna VISCO. Te pianki są bardzo gęste, mają od 40 do 55 kg/m³.
Ostatnim typem są pianki lateksowe. Mają gęstość nawet do 60 – 70 kg/m³. Są to najlepszej jakości pianki.

 

Dodano: 17 sie 2022