0,00 
Produkty: 0

Czym kierować się przy wyborze nowego łóżka dla dziecka

łóżko dla dziecka

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, gdy jego maluch wyrasta z dziecięcego łóżeczka i trzeba kupić mu pierwsze „poważne” łóżko. Jakimi kryteriami należy kierować się, by łóżko było w pełni funkcjonalne, estetyczne, a do tego maluch pokochał je pierwszego wejrzenia? Zastanówmy się, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Preferencje dziecka

Najlepiej szukać nowego łóżka dla dziecka razem z dzieckiem. Dobrze jest, by to maluch sam świadomie wybrał swoje nowe łóżko. Dzięki temu „przesiadka” z dziecięcego łóżeczka na „dorosłe” łóżko będzie poniekąd jego wyborem i obejdzie się bez płaczu i buntu. W wielu salonach oferujących łóżka dziecięce wyłożone są na nich różnej twardości materace. Pozwólmy maluchowi na położenie się na kilku z nich by powiedział nam, na którym jest mu najwygodniej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mamy konkretne zalecenia od lekarza dotyczące materaca dla dziecka, związane z wadami jego postawy. Warto wybrać z maluchem od razu jakąś ładną pościel, by każda pójście do łóżka kojarzyło mu się z czymś fajnym.

Możliwości pokoju dziecięcego

Pod uwagę należy też wziąć możliwości pokoiku dziecięcego. Łóżko musi się do niego zmieścić a pamiętajmy, że będzie ono sporo większe niż dotychczasowe. Łózko powinno oczywiście pasować do pokoju pod względem jego stylistyki. Większość łóżeczek dziecięcych jest z drewna, czasami pomalowanego na pastelowe kolory lub na biało. Biel jest na tyle neutralna, że będzie pasowała w zasadzie do wszystkiego. Część rodziców planuje na własną rękę pomalować ramę łóżka, jeśli pokój dziecka urządzony jest w niestandardowy sposób. Należy wtedy pamiętać o wyborze nietoksycznych, zdrowych dla malucha farb. Warto zastanowić się dobrze nad odpowiednim ustawieniem łóżka. Dobrze, by maluch miał do niego swobodny dostęp, a wstając w nocy mógł przejść prosto z niego przez pokój nie wpadając po drodze na inne meble. Idealnie, gdy koło łóżka da się postawić niewielką szafkę nocną z lampką. Dzięki niej maluch będzie mógł sam zapalić światło gdy tylko będzie tego potrzebował, lub gdy zacznie sam czytać pierwsze książeczki.

Dodano: 13 gru 2017