0,00 
Produkty: 0

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla osoby z nadwagą?

Wybór odpowiednio dopasowanego materaca jest bardzo ważny dla komfortu snu oraz zdrowia. Dobrze dobrany materac jest szczególnie istotny dla osób z nadwagą. Nie powinien być to przypadkowy model. Materac, aby dobrze pełnił swoją funkcję, musi mieć odpowiednią wysokość, twardość i materiał wykonania. Nieodpowiedni materac może przyczyniać się do problemów z zasypianiem czy bóli kręgosłupa.

Jaką grubość i twardość powinien mieć materac dla osób z nadwagą?

Szukając materaca dla osoby ważącej ponad 100 kg, należy się skupić na dobrze dobranej twardości oraz grubości materaca. Im wyższa waga osoby użytkującej materac, tym grubszy powinien on być. Standardowe materace mają wysokość 15 – 20 cm. Model dla osoby z nadwagą powinien mieć minimum 25 cm grubości. Zapewni on odpowiednie wsparcie ciała. Poza tym będzie bardziej odporny na odkształcenia.
Kolejną ważną kwestią jest twardość materaca. Twardość materacy oznacza się literą H. Materac H1 jest najbardziej miękki, H4 jest z kolei najtwardszy. W sypialni osoby z nadwagą powinien znaleźć się materac H3 lub H4. H3 przeznaczony jest dla osób ważących pomiędzy 70 a 110 kg, z kolei H4 dla ludzi o wadze ciała powyżej 100 kg.

Rodzaje materacy polecane dla puszystych

Ważne jest również dobranie odpowiedniego typu materaca. Szeroki wybór modeli możesz przetestować w naszym sklepie z materacami w Szczecinie.
Najlepszym wyborem dla osoby z nadwagą będzie materac, w którym znajdują się sprężyny, ze względu na to, że podtrzymują one dobrze ciało. Lepiej postawić na materac kieszeniowy niż zwykły sprężynowy. Warto również zwrócić uwagę na to, by model miał dodatek pianki, która sprawi, że materac będzie wygodny. Może być to pianka termoelastyczna lub wysokoelastyczna. Obie dopasowują się do kształtu ciała, otulając je.

Dodano: 01 gru 2022