0,00 
Produkty: 0

Jak wybrać idealny materac na problemy z kręgosłupem?

Bóle pleców, problemy z kręgosłupem mogą skutecznie utrudniać spokojny sen. Aby zmienić ten stan rzeczy warto wybrać odpowiedni materac, który dzięki odpowiedniej strukturze i wyprofilowaniu sprawi, że dolegliwości miną, a my w końcu prześpimy całą noc.materac

Zaburzenia snu

Prawidłowa długość snu powinna wynosić od siedmiu do ośmiu godzin. Jednak w czasach, kiedy żyjemy w ciągłym stresie, gonimy, aby wykonać wszystkie zadania oraz posiadamy różnorodne dolegliwości sen może być znacznie krótszy. Pojawiają się zaburzenia, jak bezsenność, hipersomnia lub narkolepsja, które wpływają na jakość oraz długość snu. Nie bez znaczenia dla spokojnego snu są również dolegliwości ortopedyczne jak bóle pleców, kręgosłupa czy bóle głowy, które skutecznie mogą zakłócić spokojny sen. Remedium na taki stan rzeczy jest odpowiednio dobrany materac.

Jak wybrać dobry materac?

Spanie na starym, zużytym materacu może wpływać na zaburzenia snu. Ponadto może przyczynić się do pojawienia się uciążliwych bólów pleców. Dlatego, jeśli zauważymy, że nie wysypiamy się tak dobrze jak kiedyś, warto rozważyć zakup nowego materaca. Na problemy z kręgosłupem świetnie sprawdzi się materac medyczny. Jest on mocniejszy od tradycyjnego materaca piankowego czy sprężynowego. Zapewnia maksymalne wsparcie ciała w ciągu nocy. Wspiera plecy i stawy, dzięki czemu uciążliwy ból zanika. Twarde wsparcie rozprowadza ciężar ciała tak, aby złagodzić ból kręgosłupa, odciążyć punkty nacisku będące przyczyną niekomfortowego bólu. Materac medyczny pomaga utrzymać naturalne wygięcie kręgosłupa, dzięki czemu sen staje się spokojniejszy. Zapewnienie odpowiedniego podparcia pozwala również na odprężenie całego ciała. Pozycja śpiącego jest naturalna, dzięki czemu możemy się odprężyć, zrelaksować, zachować prawidłowy balans ciała i po prostu dobrze wyspać.

Dodano: 24 wrz 2021