0,00 
Produkty: 0

Najlepsze rodzaje materacy dla osób z problemami z kręgosłupem

Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Ma szczególne znaczenie w przypadku osób borykających się z problemami z kręgosłupem oraz dzieci, których kości cały czas rosną. Zdarza się, że u ludzi, którzy nie mają żadnych nieprawidłowości związanych z działaniem kręgosłupa, pojawiają się bóle pleców spowodowane zbyt miękkim lub zbyt twardym materacem. Z tego powodu kupując materac, trzeba dobrze przeanalizować jakiego modelu się potrzebuje.

Jakie cechy powinien mieć materac dobry dla kręgosłupa?

Materac nie może wywierać zbyt dużego ucisku na ciało. Musi mieć odpowiednią twardość i sprężystość. Zbyt twardy materac sprawia, że kręgosłup jest źle ułożony oraz naciska na miednicę i ramiona. Z kolei zbyt miękki powoduje mocne zapadanie ciała, złe podparcie kręgosłupa oraz bóle pleców. Materac o odpowiedniej miękkości to idealne wsparcie dla kręgosłupa, sprawia, że ułożenie ciała jest anatomiczne, podtrzymuje punkty nacisku oraz poprawia krążenie krwi.
Materac musi być dopasowany ze względu na wagę i wzrost użytkownika. Im cięższa osoba, tym grubszy powinien być jej materac, tak by mógł się dopasowywać do ciała. Zbyt cienki da uczucie spania na stelażu łóżka. Dla cięższych osób również dobrym wyborem są twardsze materace.

Rodzaje materaców wspierających kręgosłup

Materace o właściwościach ortopedycznych to materace lateksowe, piankowe lub sprężynowe. Wszystkie rodzaje oferujemy w naszym sklepie z materacami w Szczecinie.
Dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa w ciągu dnia najlepszym wyborem będzie materac z pianki termoelastycznej, ze względu na to, że pomaga zmniejszać napięcie mięśniowe poprzez idealne dopasowywanie się do ciała.
Osoby, które odczuwają ból tuż po wstaniu z łóżka lub wypada im dysk, powinny mieć materac ortopedyczny, np. lateksowy, kieszeniowy lub piankowy.
Wiele materaców ortopedycznych ma w sobie kombinację lateksu i pianki, dzięki czemu są przyjemnie miękkie, ale dobrze podtrzymujące kręgosłup.
Materace lateksowe i piankowe to najlepszy wybór dla ludzi, którzy często śpią na boku ze względu na to, że nawet w takiej pozycji doskonale podtrzymują kręgosłup.

Dodano: 19 lip 2022