0,00 
Produkty: 0

Jakie są najważniejsze zalety łóżek drewnianych. Przegląd

łóżko drewniane

Wśród różnych rodzajów łóżek: metalowych, tapicerowanych, kontynentalnych oraz drewnianych na szczególną uwagę zasługują te ostatnie.

1) Łóżka drewniane mają właściwości zdrowotne

Drewno ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka, wytwarzając specjalną energię i mikroklimat. Możliwość obcowania z naturą działa kojąco na ludzką psychikę oraz zapewnia dobry, spokojny sen. Drewno to także materiał w pełni ekologiczny.

2) Drewniane łóżka są funkcjonalne

Drewno można szlifować i wyginać w dowolny sposób, nadający meblom pożądany, zaprojektowany kształt. Dlatego łóżka z tego materiału idealnie nadają się zarówno do wnętrz tradycyjnych, gdzie wspaniale prezentują się z pozostałymi meblami z drewna, jak i nowoczesnych. Można poprzestać na formie klasycznej lub wybrać mebel z dekoracyjnym wykończeniem.

Łóżka takie są ponadto niezwykle funkcjonalne. Proponowane przez nas meble posiadają szufladę na pościel. Mogą mieć także skrzynię i wygodny, tapicerowany zagłówek.

3) Łóżka z drewna dostępne są w wielu różnych kolorach

Łóżka drewniane produkowane są z różnych odmian tego surowca, czyli z drewna:

 

  • sosnowego,

 

  • bukowego,

 

  • dębowego,

 

  • świerkowego,

 

  • olchowego,

 

  • jesionowego.

 

Każda z wyżej wymienionych odmian posiada inną barwę oraz rysunek słojów, a także inne właściwości.

Ze względu na atrakcyjną cenę, najbardziej popularne są łóżka sosnowe, dostępne w naszej ofercie. Estetyczne i trwałe, doskonale nadadzą się do każdej sypialni.

Bukowe będą miały odcień jaśniejszy, olchowe ciemniejszy. Jeśli natomiast potrzebny jest mocny mebel, który ma przetrwać kilkadziesiąt lat, najlepsze będzie łóżko dębowe.  

4) Drewno to materiał bardzo wytrzymały

Łóżka z drewna, niezależnie z jakiego gatunku surowca zostały wykonane, są niezwykle wytrzymałe. Dostosowują się do warunków klimatycznych wnętrza, do jego wilgotności i temperatury. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne.

5) Łóżka drewniane cechuje ponadprzeciętne estetyka

Łóżka z naturalnego surowca są niezwykle estetyczne i eleganckie. Stanowią symbol dobrego gustu oraz smaku. Doskonale prezentują się w każdym wnętrzu.

Szukając nowego łóżka do sypialni, warto zdecydować się na łóżko drewniane. Odświeżane przez lakierowanie i cyklinowanie będzie służyło wiele lat, zachwycając swoim wyglądem.

Dodano: 15 wrz 2019