0,00 
Produkty: 0

Prawidłowy wybór materaca zapewni nam komfortowy sen

	Komfortowy sen

Od prawidłowego wyboru materaca zależeć będzie komfort naszego snu, a co za tym idzie, nasze zdrowie oraz psychiczne samopoczucie. Dlatego, zanim wybierzemy się po materac, warto zdać sobie sprawę, na co powinniśmy zawracać uwagę, aby dokonać przemyślanego zakupu.

Waga

Od tego, ile ważymy, zależy stopień twardości materaca. Jeśli nasza waga wynosi poniżej 80 kilogramów, kupmy materac o twardości średnio twardej, średniej lub średnio miękkiej. Z kolei dla osób ważących powyżej 80 kilogramów zalecane są materace o twardości średniej i wyższej.

Aktywność

Kolejnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru materaca, jest to, czy mamy spokojny sen, czy raczej w nocy często zmieniamy pozycję. W drugim przypadku wybierzmy materac z jedną strefą twardości, zapewniający prawidłowe podtrzymanie ciała bez względu na przyjętą pozycję. Jeśli natomiast śpimy spokojnie, zdecydujmy się na materac z siedmioma strefami twardości, w którym każda strefa jest specjalnie dopasowana do części naszego ciała, między innymi barków, części lędźwiowej  czy nóg.

Problemy z kręgosłupem

Dla osób, borykających się z problemami z kręgosłupem, przeznaczone są materace ortopedyczne i termoelastyczne, lateksowe. Podpierają kręgosłup, rozluźniają mięśnie pleców i wymuszają prawidłową pozycją ciała. Co więcej, materace takie reagują na ciepłotę ciała, idealnie dopasowując się pod nasz ciężar i kształt.

Wrażliwa skóra

Część z nas cierpi na nadmierną potliwość; osoby te powinny wybrać lateksowe i piankowe materace „oddychające”, które cechują się dobrymi właściwościami cyrkulacji powietrza. Szybko odprowadzają nagromadzone przez ciało ciepło i wentylują podłoże.

Z kolei dla alergików najlepszy będzie materac lateksowy i z pianki termoelastycznej, gdyż w lateksie nie rozwijają się grzyby i bakterie. Jeśli twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, wybierz materac z pokrowcem, wykonanym ze 100% bawełny. Można zdejmować go do prania, utrzymując tym samym wyjątkowy poziom higieny.

Dodano: 20 sie 2019