0,00 
Produkty: 0

Jakie są zalety łóżek tapicerowanych i do jakiej sypialni pasują?

Łóżka tapicerowane

Wybór łóżka to niełatwa decyzja. Jest to bardzo ważny mebel stanowiący centralny punkt sypialni, na którym spędzamy średnio 8 godzin dziennie, dlatego musi spełniać wiele kryteriów. Przede wszystkim musi być wygodne. Tak, żeby odpoczynek na nim był głęboki i regenerujący. W tej kwestii najważniejszą rolę odgrywa materac, który powinien być dobrany jak najlepiej do naszych potrzeb i upodobań. Drugą istotną kwestią jest wygląd, łóżko zajmuje dużą część powierzchni sypialni, dlatego powinno się dobrze prezentować.

W sklepach mamy spory wybór łóżek różnego rodzaju. Mogą być drewniane, stalowe, a w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także łóżka tapicerowane. Poniżej opiszemy kilka zalet takiego rozwiązania.

Co to jest łóżko tapicerowane?

Jest to typ łóżka, w którym zagłówek jest wysoki i obity eleganckim materiałem. Kształt zagłówka może być prosty albo zaokrąglony, może być dokładnie tej samej szerokości co łóżko lub nawet szerszy. Jest niewątpliwie najbardziej dekoracyjnym elementem tego typu mebla i nadaje mu niepowtarzalny wygląd. Najczęściej wezgłowie jest pikowane w romby, kwadraty albo pionowe pasy, może być też wyszywane ozdobnymi, biżuteryjnymi guzikami lub kryształkami. Boki łóżka są także tapicerowane tym samym materiałem, którym jest obity zagłówek. Takie łóżka często mają drewniane albo stalowe nóżki, mogą mieć także otwieraną skrzynię na pościel, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie codziennego porządku. Najważniejszy jest ich niepowtarzalny wygląd, który kojarzy się z luksusem i przytulną elegancją.

Zalety łóżek tapicerowanych:

• Są bardzo wygodne.

• Są uniwersalne, bo pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach – zarówno tych nowoczesnych, jak i retro.

• Nadają sypialni elegancki wygląd.

• Są bezpieczne, ponieważ dzięki tapicerce pozbawione są ostrych krawędzi, co sprawia, że unikniemy niebezpiecznych uderzeń i stłuczeń.

• Tapicerowany, wysoki zagłówek stanowi świetne podparcie dla pleców podczas czytania albo oglądania telewizji.

• Wysokie zagłówki chronią ścianę przed zabrudzeniami.

 

Dodano: 16 kw. 2019