0,00 
Produkty: 0

Na jaki rodzaj materaca powinna zdecydować się para?

para śpi w łóżku

Decydując się na wspólne mieszkanie, wiele z par staje przed wyborem odpowiedniego materaca. Ten pozornie prosty wybór ma swoje konsekwencje przez najbliższe lata użytkowania materaca. Jego dobór nie powinien być przypadkowy. Warto przeanalizować wszystkie kwestie, rozpoczynając od preferencji odnośnie twardości i grubości materaca u obu partnerów, kończąc na odpowiednich wymiarach, zapewniających komfortowy wypoczynek.

Jaki powinien być idealny materac dla par?

Każdy sklep z materacami oferuje wyroby w wielu rozmiarach. Za mały materac nie sprawdzi się dla pary na dłuższą metę, ponieważ jego niewielki rozmiar nie pozwoli przyjąć wygodnej pozycji do snu, często zmuszając jednego z partnerów do spania bez ruchu lub spania „na ścianie”. Aby obydwie osoby mogły wygodnie spać, materac powinien mieć minimum 140 centymetrów szerokości. Odpowiednio dobrany materac powinien być dopasowany do naszego wzrostu i wagi, a także ewentualnych schorzeń układu ruchu.

Kolejną cechą którą należy określić jest twardość materaca. W tym wypadku wiele z par nie może dość do kompromisu. Z tego względu, jeżeli partnerzy mają całkowicie odmienne preferencje odnośnie twardości materaca, można wziąć pod uwagę zakup dwóch pojedynczych materacy i materaca nawierzchniowego, likwidującego przerwę powstającą pomiędzy materacami. Korzystając z tego rozwiązania, każdy z partnerów będzie mógł spać na materacu dobranym do jego preferencji i potrzeb. Takie rozwiązanie warto przemyśleć również przy dużej różnicy wagi pomiędzy partnerami. Jeżeli para dojdzie do porozumienia co do twardości, i nie posiadają żadnych chorób wymagających odpowiedniego podparcia ciała podczas snu, to warto wybrać materac dwuosobowy.  Jest to rozwiązanie tańsze niż dwa materace jednoosobowe. Warto poszukać materaca dopasowującego się do ciała, podtrzymującego odpowiednio sylwetkę podczas snu. Dzięki temu sen stanie się komfortowy i regenerujący, a poranne wstawanie nie będzie męczarnią. Ważne, aby materac tłumił wszelkie wstrząsy i nie przenosił drgań. Kolejną ważną cechą jest pokrowiec na materacu, którego obecność ułatwia zachowanie higieny i przedłuża żywotność materaca. 

Dodano: 20 lip 2021