0,00 
Produkty: 0

Co to jest materac wysokoelastyczny i jakie są jego właściwości?

Materac wysokoelastyczny

Materac wysokoelastyczny zaliczany jest do grupy materaców piankowych. Wykonany jest z pianki HR (High Resilience Foam) i zapewnia najwyższą jakość snu. Dzięki bardzo wysokiej sprężystości a także elastyczności punktowej świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając bardzo dobre podparcie dla odcinka lędźwiowego. Dzięki temu ten rodzaj materaca jest polecany dla osób z problemami z kręgosłupem.  Dodatkowo budowa materaca wysokoelastycznego zapobiega rozwojowi roztoczy i innych bakterii, dlatego polecany jest również alergikom. Materace wysokoelastyczne są dostępne w różnych stopniach twardości oraz właściwościach elastycznych. To od indywidualnych upodobań zależy, na który z nich się zdecydować.

Wysokoelastyczy czy termoelastyczny?

Te dwa rodzaje materacy mają zbliżoną nazwę, a także podobne właściwości oraz budowę. Materac wysokoelastyczny to materiał poliuretanowy przypominający nieco gąbkę morską. Ten rodzaj materaca jest bardziej statyczny w działaniu. Dopasowuje się do kształtu ciała swojego użytkownika, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Jego działanie jest więc uzależnione od siły nacisku. W przypadku materacy termoelastycznych prócz wagi ciała istotna jest również jego temperatura. Gdy ta wzrasta, materac staje się bardziej miękki, a gdy ciepło zmniejsza się, materac wraca do swojej pierwotnej formy.

Zalety

Materac wysokoelastyczny z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Jego wysoka elastyczność i sprężystość gwarantuje najwyższą jakość snu, a hiperalergiczne właściwości zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. Świetne dopasowywanie się do kształtu ciała dają idealne podparcie dla kręgosłupa, a także zapewniają wysoki komfort dla stawów. Dodatkowo bardzo wysoka odporność na odkształcenia wpływa na jego większą żywotność przy zachowaniu pierwotnych właściwości.  Podczas zakupu odpowiedniego materaca pamiętajmy także, by sprawdzić, czy posiada on odpowiednie certyfikaty i atesty.

Dodano: 14 lis 2018