0,00 
Produkty: 0

Dlaczego warto zlecić wykonanie materaca na wymiar?

materac

Wielu z nas raczej stroni od zamawiania mebli czy innych tego typu przedmiotów na wymiar – customowe rozwiązania wydają się nam zbyt drogie i problematyczne, szczególnie w porównaniu ze standardowymi wersjami dostępnymi od ręki. W dzisiejszym wpisie udowodnimy jednak, że w kwestii łóżka czy materaca nie warto pod tym względem oszczędzać.

 

Materac na wymiar jako gwarancja zdrowego i komfortowego snu

 

Dorosły człowiek potrzebuje od 7 do 9 godzin snu na dobę, by móc w pełni wypocząć i zregenerować siły. W przypadku nastolatków jest to od 8 do 10 godzin dziennie, a dzieci – nawet do 11 godzin. By jednak sen mógł trwać nieprzerwanie i zapewnić nam niezbędną energię na cały następny dzień, musimy zapewnić sobie na jego czas tak wiele komfortu, jak tylko się da. Nie wystarczy przy tym zadbać o miękką pościel czy właściwe usytuowanie łóżka w sypialni – równie ważnym, a może najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni rozmiar materaca.

Standardowe wymiary materacy projektowane są po to, by odpowiadać potrzebom przeciętnego Klienta. Prawda jest jednak taka, że nikt z nas nie jest po prostu „przeciętny” – różnimy się między sobą wzrostem, wagą, a także tym, jakie pozycje najchętniej przyjmujemy podczas snu. Jest zatem więcej niż zalecane, by materace służące nam do czynności równie ważnej dla naszego zdrowia, co sen, były do tych warunków odpowiednio dostosowane.

W ofercie sklepu EverSleep – oprócz licznych rodzajów materacy o wymiarach standardowych – znajduje się również możliwość wykonania materaca na wymiar. Dostęp do specjalistycznego parku maszyn umożliwia nam wyprodukowanie materaca o wskazanych przez Klienta dowolnych nietypowych rozmiarach (np. 130×200 lub 140×220).

Zbyt krótki lub zbyt wąski materac może zmuszać nas do przybierania niekomfortowych pozycji podczas snu. Tym samym będzie zaburzać nasz odpoczynek oraz wywoływać u nas rozmaite dolegliwości – takie jak ból głowy, nudności czy ból tych części ciała, które musiały pozostać w niewygodnym ułożeniu przez długi czas – a nawet przyczyniać się do niebezpiecznych urazów kręgosłupa. Zamówienie materaca o rozmiarze odpowiadającym naszym uwarunkowaniom fizycznym i upodobaniom stanowi więc nie tyle znamię luksusu, co element niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dodano: 03 wrz 2020