0,00 
Produkty: 0

Czym charakteryzują się piankowe materace termoelastyczne?

para leży na materacu

Zdrowy, komfortowy sen jest gwarancją nie tylko dobrej kondycji organizmu, ale i psychicznej równowagi. Dlatego w szczególności powinniśmy zadbać o materac, na którym śpimy. W naszym wpisie wyjaśniamy, czym są materace termoelastyczne i dlaczego warto wybrać właśnie je.

Z czego zbudowane są materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne produkuje się ze specjalnej pianki, charakteryzującej się szybką reakcją na nacisk ludzkiego ciała, a także na jego temperaturę. Dzięki temu, że pianka idealne dopasowuje się do kształtu jej użytkownika, w materacu tworzy się około miliona punktów podparcia. Optymalna grubość tego typu pianki to około 7 centymetrów.

Komu poleca się materace termoelastyczne?

Oferowane przez nas piankowe materace termoelastyczne, ze względu na ich charakterystyczne właściwości, polecane są przede wszystkim osobom, które cierpią na choroby kręgosłupa oraz bioder. Poprawiają krążenie krwi, dlatego zaleca się je również pacjentom, którzy przeszli operacje ortopedyczne lub którzy doznali urazów narządów ruchu. Ze względu na to, że zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza mogą pełnić funkcję materaców odleżynowych. Kolejną grupą pacjentów, którym polecamy dostępne w naszej ofercie materace termoelastyczne, są alergicy. W piance bowiem, z której wyprodukowane są te materace, nie rozwijają się grzyby, bakterie oraz alergogenne drobnoustroje. Ponadto nie posiadają one w środku wolnych przestrzeni, dlatego nie rozwijają się w nich pleśnie i roztocza. Wysypiać się na nich będą także osoby cierpiące na nadpotliwość; materace te bowiem szybko odprowadzają nagromadzone przez ciało ciepło i wentylują podłoże. Materace termo przejmują temperaturę i przez to mogą dokuczać osobom, które często się pocą. Nie oznacza to jednak, że termoelastyczne materace nie są polecane wszystkim! Każdy, komu zależy na komfortowym i zdrowym śnie, powinien się w taki materac zaopatrzyć.

Dzięki termoelastycznym materacom kręgosłup jest całkowicie odciążony, a ciało w trakcie snu rozluźnione i zrelaksowane. Po nocy spędzonej na tego typu materacu z pewnością obudzisz się wypoczęty, odprężony i gotowy do działania.

Dodano: 10 wrz 2020