0,00 
Produkty: 0

Jakie są najczęstsze skutki spania na źle dobranym materacu?

mężczyznę bolą plecy

Wiele osób nie docenia tego, jak istotny dla komfortu spania, ale również dla zdrowia, jest dobrze dobrany materac. Jakie w praktyce są najczęstsze skutki wybrania nieodpowiedniego materaca?

Problemy z zaśnięciem

Najszybciej odczuwalnym skutkiem źle dobranego materaca jest problem z zaśnięciem. Próby znalezienia odpowiedniej pozycji i właściwego ułożenia ciała mogą trwać wówczas nawet do kilku godzin, co finalnie będzie prowadziło do skróconego czasu snu. Natomiast im mniej przespanych godzin, tym większe ryzyko bólów głowy, zmęczenia oraz problemów z koncentracją.

Pogorszone samopoczucie

Sen powinien być dla organizmu czasem regeneracji. Nieodpowiedni materac zdecydowanie jednak to utrudnia, bowiem częste problemy z zaśnięciem, a także zbyt mała liczba przespanych godzin, to prosta droga do gorszego samopoczucia na co dzień. Częste mogą być więc epizody rozdrażniania, rozkojarzenia, a także ogólnie złego samopoczucia. Będą one wpływać zarówno na efektywność pracy, jak i życie rodzinne, jak więc widać zdecydowanie nie powinno się ignorować wpływu, jaki wygodne łóżko i materac mają na nasze życie.

Bóle kręgosłupa

Źle dobrany materac przyczynia się również do dolegliwości ze strony kręgosłupa. Mogą wówczas pojawiać się bóle w różnych miejscach pleców, od odcinka lędźwiowego, aż po szyję. Takie dolegliwości bólowe będą problematyczne na co dzień, dlatego też tak istotne znaczenie ma zakup wygodnego materaca. Jak się okazuje, nie może być on jednak ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Twardość natomiast dobiera się m.in. ze względu na własne preferencje oraz masę ciała.

Problemy ze snem u partnera

Trzeba zwrócić także uwagę na to, że materac w przypadku łóżka dwuosobowego powinien być dobierany ze względu na potrzeby obydwu osób. Może więc zdarzyć się, że o ile jedna osoba będzie budzić się wyspana i wypoczęta, druga doświadczy typowych oznak wynikających z doboru nieodpowiedniego materaca. Zdecydowanie więc nie można ignorować tej kwestii i warto kupić taki model, który będzie wygodny dla obydwu stron.

Jak widać istnieje kilka znaczących skutków spania na źle dobranym materacu. Nie wolno ich ignorować, bowiem sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli więc i Ty chcesz zapewnić swojemu organizmowi pełną regenerację nocą, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Dodano: 08 lip 2021