0,00 
Produkty: 0

Jakie właściwości mają materace z pianki termoelastycznej?

Pianka Visco jest nowoczesnym i innowacyjnym materiałem. Została wynaleziona przez NASA w latach 60-tych, jako materiał do poduszek powietrznych w statkach kosmicznych. Jest obok sprężyn, lateksu i innych rodzajów pianek budulcem, który wykorzystuje się do produkcji materacy. Jej inną nazwą jest pianka Memory lub pianka termoelastyczna.

Właściwości materacy z pianki Visco

Pianka Visco reaguje na nacisk i ciepło. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała, jednocześnie podpierając je równomiernie. To sprawia, że ciało jest rozluźnione i wypoczęte. Przez to, że materac dopasowuje się do kształtu ciała, tkanki ciała nie są uciskane. To sprawia, że krew swobodnie krąży po ciele i nie dochodzi do sytuacji, w których zdarzają się wybudzenia spowodowane niedokrwieniem kończyny czy przybraniem niewygodnej pozycji. Dzięki temu sen jest nieprzerwany i głęboki. Sprawne krążenie krwi pomaga również utrzymać ciepło dłoni i stóp.
Szeroki wybór materacy piankowych dostępny jest w naszym salonie materacy i łóżek tapicerowanych. Zapraszamy do przetestowania materacy z pianek Visco.

Dla kogo przeznaczone są materace z pianką Visco?

Pianka termoelastyczna jest idealna dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i stawów oraz na napięcia mięśniowe. Sprawdza się także dla ludzi, którzy bardzo dużo czasu spędzają w łóżku, przez co istnieje ryzyko powstania odleżyn.
Materac z pianką Visco sprawdzi się również dla par. Dzięki jego właściwościom nie odczuwa się zmian pozycji osoby leżącej obok.
Pianka Visco jest dobra dla osób lubiących miękkie otulające powierzchnie do spania. Przez to, że się nagrzewa, przypadnie do gustu zmarzluchom. Polecamy również materace medyczne dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu i obejrzenia poszczególnych modeli na ekspozycji.

 

Dodano: 22 lis 2022