0,00 
Produkty: 0

Jaki powinniśmy wybrać materac – piankowy czy lateksowy?

wybór materaca

Wybór materaca to bardzo istotna decyzja w naszym życiu, ponieważ to od niej będzie zależało, jak będzie wyglądać komfort i jakość naszego snu. Kiedy decydujemy się na zakup, bardzo często stoimy przed wyborem – pianka czy lateks? Co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem? W tym artykule znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Materac lateksowy

Materace lateksowe wykonane są z syntetycznego lateksu i mleczka kauczukowego. Są bardzo sprężyste i odporne na deformacje, świetnie dopasowują się do kształtu ciała, równomiernie je podtrzymując. Dodatkowo posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dlatego polecane są dla alergików. Liczne otwory w postaci kanalików zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Materace lateksowe, jeśli wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z dużą zawartością mleczka kauczukowego, są materacami bardzo wytrzymałymi.

Materac piankowy

Jeśli chodzi o materace piankowe, to brać pod uwagę powinniśmy przede wszystkim materace termoelastyczne. Taki materac świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając równomierne podparcie dla kręgosłupa. Dzięki swoim właściwościom żadna z partii ciała nie jest nadmiernie uciskana, co umożliwia efektywną regenerację podczas snu. Materac termoelastyczny to najwyższe osiągnięcie technologiczne w branży materacowej, opracowane specjalnie dla NASA na potrzeby astronautów biorących udział w programach kosmicznych.

Co wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca to sprawa bardzo indywidualna. Termoelastyczny materac piankowy będzie świetnym wyborem dla osób szczególnie wrażliwych na nacisk. Natomiast osoby lubiące twardsze materace, z pewnością zdecydują się na materiał lateksowy, który jest nieco twardszy i niezapadający się. Warto podkreślić, że zakup materaca wysokiej jakości od dobrego producenta zapewni nam najwyższy komfort odpoczynku, niezależnie, czy będzie to pianka, czy lateks. Każdy z użytkowników różni się potrzebami, oczekiwaniami oraz przede wszystkim budową ciała, dlatego najlepiej przetestować materac w sklepie, kładą się na nim.

Dodano: 17 paź 2018