0,00 
Produkty: 0

Poduszki ortopedyczne - w jaki sposób wybrać odpowiednią?

Poduszki ortopedyczne

Utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas snu ma ogromne znaczenie. Wobec szybkiego trybu życia, wyczerpującej pracy oraz innych obowiązków, sen jest często czynnością zaniedbywaną. Skutkami takiego trybu życia są m.in. bóle w kręgosłupie. To wszystko ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Z pomocą przychodzą poduszki ortopedyczne, które pomogą w utrzymywaniu właściwej pozycji podczas snu. W jaki sposób działają oraz czym są te akcesoria ortopedyczne?

Czym są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne to stosunkowo nowy wynalazek wspomagający regenerację układu kostno-szkieletowego. Zaśnięcie w odpowiedniej pozycji pozwala odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa, który jest nadmiernie eksploatowany z powodu siedzącego trybu życia. Jednak poduszki ortopedyczne działają nie tylko na kręgosłup. Ich regularne używanie przyczynia się do zniwelowania uczucia drętwienia i mrowienia kończyn, a także zmniejszenia intensywności bólów głowy. Te akcesoria ortopedyczne mogą być wykorzystywane przez osoby w każdym wieku. Jednocześnie zdecydowanie bardziej poleca się je osobom w podeszłym wieku, a także tym, którzy potrzebują rehabilitacji. Tego rodzaju poduszki najczęściej wykonane są z pianki sprawiającej, że poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku. Gwarantuje pełne podparcie głowy i równomierny ucisk na posłanie.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Wybierając poduszkę ortopedyczną, należy kierować się jej wielkością i kształtem. Zdecyduj, która pozycja do spania jest dla Ciebie najwygodniejsza. Jeżeli zwykle śpisz na plecach – wypróbuj miękką, a zarazem płaską poduszkę. Osoby, które preferują spanie na brzuchu, powinny zainwestować w bardziej wypukłą i sprężystą poduszkę ortopedyczną. Kluczową kwestią jest również fakt, by omawiane akcesorium po podniesieniu głowy wróciło do swojej pierwotnej pozycji.

Dodano: 14 lut 2020