0,00 
Produkty: 0

Pokrowiec na materac z jonami srebra – jak to działa?

kobieta w łóżkuDobry sen to zdrowy sen. Nie ulega wątpliwości, że o naszym samopoczuciu w dużej mierze decyduje nie tylko to, czy wystarczająco się wyśpimy, ale również to, jak się wyśpimy. Dzięki badaniom psychologicznym udowodniono, że w dużym stopniu na nasze samopoczucie ma wpływ pora, w której odbywamy sen. Pora ta w dużej mierze zbiega się z konwencjonalnymi godzinami ciszy nocnej i obejmuje czas od dziesiątej wieczorem do szóstej rano. Co jeszcze wpływa na jakość snu? Niewątpliwie dostęp do świeżego powietrza. Jeżeli spędzamy noc w dusznym pomieszczeniu, to istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że po obudzeniu się nie będziemy się czuć zbyt dobrze. Natomiast w przypadku, gdy przebywany w odpowiednio wentylowanym wnętrzu, to rano budzimy się odświeżeni i wypoczęci.

Nie da się też ukryć, że na to, jak upłynie nam noc, ma duży wpływ pościel i rodzaj materaca. Na czystym i wygodnym posłaniu jest zdecydowanie przyjemniej niż na takim, które znajduje się na łóżku już zbyt długo. Dobrze jest także, by rodzaj wykorzystywanej pościeli był dopasowany do preferencji użytkownika. Poduszka powinna mieć odpowiedni kształt, aby głowa mogła się na niej dobrze ułożyć i by kręgosłup śpiącej osoby nie nadwyrężał się w trakcie nocy. W równym stopniu dostosować trzeba pod siebie także materac.

Niezwykłe właściwości srebra

Srebro to pierwiastek, który ma znacznie szersze zastosowanie niż mogłoby się wydawać. Wykorzystuje się go między innymi w jubilerstwie. Srebrne naszyjniki czy bransoletki to podstawowe akcesoria każdej eleganckiej kobiety. I to nie tylko ze względu na swój piękny wygląd. Także z powodu swoich antyalergicznych właściwości. Biżuteria, która ma w swoim składzie nikiel, może prowadzić do reakcji uczuleniowych, a srebrna biżuteria nie.

Dla osoby nieobeznanej z tematem nieco zaskakującą rzeczą może być to, że jony srebra wykorzystuje się zarówno do produkcji materaców, jak i pokrowców na materace. A jednak właśnie tak się dzieje. To dlatego, że srebro stanowi świetną ochronę przed bakteriami i roztoczami. W związku z tym materace i pokrowce z tym pierwiastkiem nadają się przede wszystkim dla alergików. Korzystając z posłania z dodatkiem jonów srebra jest się chronionym przed reakcjami takimi jak kaszel, katar czy wysypka. Jednak i dla osób, które nie są na nic uczulone, pokrowiec na materac z jonami srebra będzie świetnym rozwiązaniem. To dlatego, że generalnie zwiększa on higienę snu. Jest znakomitym środkiem profilaktycznym, który zapobiega rozwojowi takich drobnoustrojów jak pleśń, oraz eliminuje nieprzyjemny zapach, jaki nieuchronnie wytwarza się wraz z mijaniem kolejnych nocy.

Jeżeli ma się jakieś wątpliwości co do tego, czy wyjątkowy produkt, jakim jest pokrowiec na materac z jonami srebra, nie straci swoich charakterystycznych właściwości po praniu, to wątpliwości te są zupełnie niepotrzebne. Pokrowce na materace z jonami srebra zachowują bowiem swoje szczególne cechy nawet po kilku praniach. W związku z tym można je spokojnie odświeżać, nie obawiając się tego, że wpłynie to w zbyt dużym stopniu na ich działanie.

Oczywiście produktem, który najlepiej nadaje się do tego, by oblekać go w tego typu pokrowiec, jest materac, który również ma w swoim składzie srebro. Materac taki oprócz tego że, tak jak pokrowiec, posiada właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne, ma niezwykłe właściwości termoregulujące. Dzięki temu jednocześnie zapewnia śpiącej osobie dostateczną ilość ciepła i chroni przed zimnem, jak i zapobiega zbytniemu nagrzaniu się organizmu, które mogłoby poskutkować poczuciem duszności. Wszystkie te właściwości skutkują przyjemnym i niezmąconym snem, po którym z pewnością będziemy stuprocentowo wypoczęci i zaczniemy dzień pełni energii.

Dodano: 18 cze 2021