0,00 
Produkty: 0

Jakie są najczęstsze problemy z niewymiarowymi łóżkami

nietypowe łóżkaWiększość z nas kupując nowe łóżko nie zastanawia się długo nad jego wymiarami. Przeważnie łóżka dostępne w sklepach mają kilka standardowych rozmiarów, dlatego nie ma problemu, by później dokupić do nich odpowiedni materac czy ładny komplet pościeli. Jednak zdarza się, że ktoś staje się posiadaczem łóżka o nietypowych rozmiarach. Czy jest to w ogóle możliwe?

„Dziwne” łóżko

Jak najbardziej! Wielu ludzi dziedzicząc stare domy bo dziadkach odnajduje w nich stare, solidne meble, które po oddaniu do renowacji stają się prawdziwymi perełkami. Nowe pokolenie decyduje się na wstawienie łóżka do swojej sypialni, prezentując je każdemu i podkreślając, że to mebel z historią. Jednak takie stare meble robione były jeszcze w czasach, gdy rozmiarów ram się nie ujednolicało. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że współczesny materac nie będzie na nie pasował. Podobny problem mają osoby zamawiające łóżka wykonane na zlecenie. Niektórzy, urządzając swoje apartamenty, chcą w nich mieć oryginalne i ciekawe łóżko. Czasem jest to podyktowane zamiłowaniem do nieszablonowego designu, a czasami… metrażem sypialni. Może okazać się bowiem, że przy wykorzystaniu łóżka o niestandardowym rozmiarze można ją funkcjonalnie urządzić, a zwykłe łóżko popsułoby cały koncept.

Co zrobić?

Jednak łóżko o niestandardowych wymiarach to nie problem nie do rozwiązania. Wystarczy znaleźć firmę produkującą materace pod wymiar. Na nasze zlecenie wykona ona dla nas materac o najdziwniejszych parametrach. Przy zamówieniu warto pamiętać o tym, że potrzebujemy materaca, który zmieści się na stelaż łóżka, a nie wielkości całego łóżka. Sprawdźmy więc dwa razy, którą długość pobraliśmy. Również zakup pościeli nie jest problematyczny. Zazwyczaj wystarczy kupić komplet większy, niż wymiary materaca. Będzie on i tak estetycznie wyglądał. Możemy również zlecić uszycie kilku kompletów powłoczek zaufanej krawcowej. Przy odrobinie wyobraźni niestandardowe łóżko może być prawdziwą ozdobą w mieszkaniu.

Dodano: 05 lut 2018