0,00 
Produkty: 0

Jakie są rodzaje poduszek ortopedycznych?

rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne są idealne do spania, siedzenia, ćwiczeń czy przedłużającej się podróży samochodowej. Ich zastosowania są bardzo różne. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z kręgosłupem, barkami, plecami czy spiętymi mięśniami, to warto jest kupić sobie dobrą poduszkę ortopedyczną. Jak wybrać dla siebie optymalny rodzaj takiej poduszki?

Najpopularniejsze rodzaje poduszek ortopedycznych:

Poduszka do siedzenia – jest szczególnie przydatna dla wszystkich ludzi, którzy pracują po 8 godzin w pozycji siedzącej przy biurku. Taki rodzaj pracy powoduje, że wokół kręgosłupa mięśnie są wyjątkowo spięte i mogą powodować nieprzyjemne bóle. Takie poduszki są zaprojektowane po to, aby wymusić na nas przyjęcie najbardziej ergonomicznej pozycji podczas pracy.

Poduszka do spania na boku – jeżeli najczęściej śpimy na boku, to powinniśmy wybrać dla siebie poduszkę wyprofilowaną w kształcie wałka. Dzięki niej głowa przybierze neutralne ułożenie, a pusta przestrzeń pomiędzy barkiem a kręgosłupem komfortowo się wypełni.

Poduszka do spania na plecach – dla osób preferujących spanie na plecach, zaprojektowano specjalne poduszki z dodatkowym wcięciem, które pomaga utrzymać głowę w jednej pozycji. Śpiąc na takiej poduszce, kręgosłup szyjny nie jest niebezpiecznie dla jego zdrowia wypychany do góry.

Poduszka do spania na brzuchu – taka pozycja spania sama z siebie wymusza nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla amatorów spania na brzuchu będzie jak najbardziej płaska poduszka.

Spanie na odpowiednio dobranych do naszych potrzeb poduszkach ortopedycznych, sprawi, że kręgosłup będzie przybierał w czasie snu prawidłową pozycję. Krzywizna kręgosłupa szyjnego będzie naturalna i niewymuszona, dzięki czemu będziemy wypoczęci, krążki międzykręgowe będą odciążone, a nasze mięśnie i więzadła będą zrelaksowane. Po nocy spędzonej na takiej poduszce będziemy wypoczęci, a ból nie będzie nam doskwierał. Niektóre poduszki mogą nawet pomóc złagodzić nocne chrapanie albo problemy z refluksem żołądkowym.

 

Dodano: 13 cze 2019