0,00 
Produkty: 0

Jak dobrać materac w zależności od swojego wzrostu? Przewodnik.

Wybierając materac większość osób zastanawia się przede wszystkim nad jego twardością. Jednak pod uwagę warto wziąć także inne elementy. Jedną z podstawowych cech jest długość materaca, a co za tym idzie jego dopasowanie do naszego wzrostu. O czym należy pamiętać przy dokonywaniu zakupu? Odpowiedź na to pytanie podajemy w naszym artykule.

Jak dobrać materac do wzrostu?

Jednym z podstawowych parametrów materaców jest ich długość, która powinna być dopasowana do naszego wzrostu. Zazwyczaj wykorzystywana jest zasada, że długość ta w przypadku osób dorosłych powinny być około piętnastu do dwudziestu centymetrów większa niż wzrost danej osoby. 

Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest materac o długości dwustu centymetrów. Produkt ten jest polecany dla osób o średnim i dużym wzroście, a także dla par, gdzie jedna z osób jest zazwyczaj wyższa od drugiej. Warto jednak dodać, że tworzone są także rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb, czyli materace o długości większej niż standardowe dwieście centymetrów.

Jak wybrać materac dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się jak dobrać materac w przypadku dzieci, szczególnie jeśli są one w wieku intensywnego wzrostu. Ogólne zasady mówią, że:

  • w przypadku noworodków i niemowlaków najczęściej wybierane są materacyki o długości od 120 do 140 centymetrów,
  • w przypadku przedszkolaków najlepsza będzie długość 180 centymetrów,
  • w przypadku młodzieży materac dobierany jest tak, jak dla dorosłych, co oznacza, że powinien być o piętnaście centymetrów dłuższy niż wzrost dziecka. 

 

Dlaczego jednak warto dołożyć starań, by materac na którym śpimy rzeczywiście wyróżniał się wysoką jakością i był dobrany pod względem długości? Przede wszystkim dlatego, że materac ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o komfort snu oraz regenerację organizmu. Dodatkowo odpowiedni produkt zapewnia wygodną pozycję ciała i zapobiega różnego typu bólom, czy przykurczom. 

Jeśli więc chcesz zadbać o swój sen, dobierz wysokiej jakości materac o wymiarach dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Profesjonalne produkty w dobrej cenie znajdziesz w naszej ofercie, którą przygotowaliśmy specjalnie z myślą o naszych klientach. Co ważne, poza materacami w tradycyjnych wymiarach, w sprzedaży posiadamy także materace o nietypowych parametrach, które można dopasować do każdego łóżka. Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę już dziś i przekonaj się, jak duże znaczenie ma dobrze dobrany materac.

Dodano: 22 kw. 2022