0,00 
Produkty: 0

Materiały, z jakich wykonywane są pokrowce na materace

pokrowiecAkcesorium, bez którego trudno sobie wyobrazić kupno materaca jest… pokrowiec. Warto zdać sobie sprawę, że nie pełni on jedynie funkcji estetycznej, lecz również użytkową. Sprawdź, czemu służą pokrowce na materace oraz z jakich materiałów są wykonywane.

Jakie funkcje pełnią pokrowce na materace?

Pokrowiec na materac ma za zadanie przede wszystkim chronić jego powierzchnię przed zabrudzeniem, a tym samym zadbać o właściwy komfort i higienę snu. Dzięki niemu możesz pożegnać się z uciążliwą koniecznością czyszczenia materaca: wystarczy raz na jakiś czas wyprać pokrowiec. W ten sposób przedłużysz żywotność materaca, na który negatywnie wpływa częste czyszczenie chemiczne. Pokrowce na materace posiadają również antyalergiczne właściwości, a zawarte w nich pierwiastki zapobiegają namnażaniu się roztoczy i bakterii. W końcu to dzięki pokrowcom na materace organizm jest w stanie zachować w czasie snu właściwą temperaturę. Sprawdź, z jakich materiałów uszyte są oferowane przez nas pokrowce na materace.

Materiały, używane do szycia pokrowców

W naszej ofercie posiadamy pokrowce na materace z różnego rodzaju materiałów. Naszym klientom polecamy między innymi pokrowce z wysokiej jakości dzianiny materacowej pokrytej apreturą, zawierającą sto sześćdziesiąt czynnych związków roślinnych. Pokrowiec ALOE VERA regeneruje i oczyszcza skórę, neutralizując zrogowaciały naskórek, posiada właściwości przeciwzapalne, a także podtrzymuje właściwe pH 5,5 skóry. Jest miękki i komfortowy w użytkowaniu oraz posiada jednocześnie właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Inna naszą propozycją jest pokrowiec na materac wyprodukowany z dzianiny, wzbogaconej o włókna bambusowe. Oprócz właściwości antybakteryjnych posiada on wysoką higroskopijność i przepuszczalność powietrza. Pokrowiec z dodatkiem bambusa charakteryzuje się także właściwościami termo-regulującymi, latem odprowadzając wilgoć i dając uczucie chłodu, zimą pochłaniając wilgoć z otoczenia i zapewniając poczucie przyjemnego ciepła. Przed zimnem i przed gorąca ochronią także oferowane przez na materace z dodatkiem eleganckiego, miękkiego kaszmiru.

W naszej bogatej ofercie pokrowców na materace posiadamy także pokrowce pokryte apreturą z jonów srebrna, tworzących aktywną barierę przed rozwojem bakterii oraz grzybów i jednocześnie zapobiegające powstawaniu przykrego zapachu. Dodatkowa taśma z dzianiny wentylacyjnej zapewnia regulację termiczną materaca i odprowadza z niego wilgoć. Innymi ciekawymi propozycjami są termoregulujące materace z włóknami z poliestru oraz z wiskozy.

Pamiętaj, pokrowiec na materac nie jest jedynie estetycznym dodatkiem do niego, lecz spełnia bardzo ważne funkcje. W dużej mierze to właśnie on przesądza o higienie, komforcie i jakości snu.

Dodano: 25 mar 2021