0,00 
Produkty: 0

Czym są i komu dedykuje się materace kieszeniowe

materace kieszeniowe

W ostatnich latach jednym z najchętniej kupowanych typów materacy były materace kieszeniowe. Chociaż ten rodzaj materaca jest często polecany osobom z chorym kręgosłupem, niewiele osób wie, co tak naprawdę go charakteryzuje. Materac kieszeniowy działa na sprężynach, jednak nie jest to zwykły materac sprężynowy, jakie znamy ze starych łóżek. Warto przyjrzeć się mu bliżej.

Budowa materaca kieszeniowego

Materac kieszeniowy zbudowany jest ze sprężyn. Jednak nie są one połączone ze sobą drutem, tylko cienkim woreczkiem tkaninowym. Każda sprężyna znajduje się w odrębnym woreczku. Im jest ich więcej, tym materac jest wygodniejszy. Dzięki takiej nietypowej budowie materac jest również cichy w użytkowaniu, sprężyny nie trzeszczą tak, jak w zwykłym materacu. Materac daje idealną sprężystość. Dzięki mnogości punktów podparcia jest wygodny nawet dla osób o dużej wadze. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, każda partia ciała może więc komfortowo wypoczywać. Wkład oczywiście obłożony jest pianką lub innym miękkim materiałem.

Dla kogo polecany jest ten typ materaca?

Materac kieszeniowy sprawdzi się u każdego. Dzięki jego nierównomiernej pracy wyśpi się na nim zarówno zdrowa osoba, jak i ktoś otyły lub z problemami z kręgosłupem. Wybierając materac warto poszukać produktu dobrej jakości, który zagwarantuje nam długotrwałą pracę sprężyn. Im więcej sprężyn ma materac, tym dokładniej podpiera nasze ciało i daje większy komfort snu i odpoczynku. Osoby, które mają problem z zaśnięciem na niewygodnym łóżku na pewno pozbędą się go, gdy zakupią materac kieszeniowy. Ten typ po prostu dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby, nie powoduje więc żadnego dyskomfortu. Jeśli wybrany materac okaże się ciut za miękki, zawsze można poprawić jego właściwości kupując specjalny pokrowiec. nie tylko ochroni on nasz materac przed zalaniami i brudem, ale też nieco go utwardzi. Przed zakupem materaca dobrze jest chwilę na nim poleżeć by sprawdzić, czy czujemy się na nim komfortowo.

 

Dodano: 14 sie 2018