0,00 
Produkty: 0

Jakie funkcje spełniają ochraniacze na materac?

Ochraniacze na materac

Ochraniacze na materac są oferowane przez wiele sklepów z materacami i łóżkami. Często wydają się niepotrzebnym dodatkiem, ale jednak pełnią bardzo ważne funkcje. Mogą znacznie przedłużyć żywotność materaca, chroniąc go przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Kupując dobry, drogi materac warto pomyśleć i zainwestować w dopasowany do naszych potrzeb ochraniacz. Dzięki niemu będziemy mogli dłużej cieszyć się naszym materacem.

Funkcje ochraniaczy na materac:

• Chroni główny materac przed zabrudzeniami.

• Poprawiają komfort spania.

• Zapewnia zdrowe, bo czyste, miejsce spania.

• Świetna ochrona przed niekontrolowanymi przez małe dzieci potrzebami fizjologicznymi zdarzającymi się podczas snu.

• Dzięki nim można swobodnie pić poranną kawę albo herbatę w łóżku, nie martwiąc się o plamy.

• Sprawdza się podczas okresu karmienia piersią, kiedy małemu dziecku może zdarzać się niekontrolowane ulewanie.

Ochrona przed zabrudzeniami jest bardzo istotną sprawą. Dlaczego? Każdemu wydaje się oczywiste, że miejsce, w którym śpimy powinno być schludne i czyste. Materace mają swoje firmowe pokrowce, więc wiele osób twierdzi, że wystarczy raz na jakiś czas zdjąć taki pokrowiec i wyprać go w pralce. Okazuje się jednak, że mało ludzi organizuje regularnie takie pranie. Zdejmowanie i zakładanie pokrowca jest uciążliwe, a sam pokrowiec jest często bardzo duży, za duży, aby mógł zmieścić się w domowej pralce. Materace z czasem zaczynają pokrywać się brudem i plamami. Stosując ochraniacz na materac, możemy w każdym momencie bez większych problemów zdjąć go i wyprać. Ściągnięcie i założenie go z powrotem jest bardzo łatwe, a sam pokrowiec spokojnie zmieści się w bębnie pralki.

Ochraniacze pod materac

Drugim rodzajem ochraniaczy materacy są te stosowane pod nimi. Takie ochraniacze skutecznie zabezpieczają nasz materac przed odkształceniami i otarciami, które powstają na styku materaca z listwami stelaża. Zapewniają także odpowiednią wentylację materaca. Są rewelacyjnym rozwiązaniem szczególnie dla materacy, które leżą bezpośrednio na podłodze.

Dodano: 09 maj 2019