0,00 
Produkty: 0

Czym są materace termoelastyczne? - EverSleep

materace termoelastyczneJakiś czas temu na rynku pojawiły się materace termoelastyczne. Na pierwszy rzut oka w niczym nie różnią się od zwykłych materacy, jednak w błyskawicznym tempie zdobyły wielu fanów i zaczęły być polecane z ust do ust. Czym dokładnie są materace termoelastyczne i kto powinien pomyśleć o zakupie takiego materaca?

Nowoczesna technologia

Materace termoelastyczne to osiągnięcie nowoczesnej technologii. Pianka, z której są stworzone, w latach 70. została wymyślona specjalnie dla NASA. Na czy polega ich fenomen? Materac, najprościej mówiąc, dopasowuje się do potrzeb ciała. Pianka ugina się tak, by „otulić” ciało leżącej na materacu osoby i stworzyć dla niej jak najwięcej punktów podparcia. Dzięki temu odpoczywającej na materacu osobie odciążają się części ciała, które zazwyczaj naciskają najmocniej na zwykły materac: kręgosłup, biodra czy pięty. Co ciekawe, materac nie ugina się tylko i wyłącznie pod ciężarem leżącej osoby, ale również reaguje na temperaturę jej ciała. Dzięki delikatnemu, równomiernemu naciskowi materaca na całe ciało poprawia się jego ukrwienie.

Kto powinien wybrać materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny jest dobrym wyborem… dla każdego. Jego właściwości skutecznie ukoją bóle osób mających problemy z kręgosłupem, biodrami, czy kolanami. Jednak wyśpią się na nim wyśmienicie też osoby zdrowe, nie cierpiące na żadne schorzenia. Po położeniu się materacu zapada się on przez kilka sekund, aby perfekcyjnie dopasować się do ciała. Z tego powodu osobie na nim leżącej jest po prostu wygodnie, żadna część ciała nie zapada się i żadna nie jest zbyt mocno uciskana. A to z kolei skutkuje efektywniejszym snem i skutecznym wypoczynkiem w nocy. Ciało ma możliwość szybkiej regeneracji, co często podkreślają sportowcy. Jednak materace termoelastyczne mają jeszcze dodatkowe cechy. Znane są również z tego, że dobrze odprowadzają wilgoć, są więc bardzo zdrowe dla skóry. Mają też bardzo „ściśniętą” konsystencję, dzięki czemu pleśń i roztocza mają w nich utrudniony rozwój.

Dodano: 09 lip 2018