0,00 
Produkty: 0

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne zapewniają odpowiednie podtrzymanie głowy w czasie snu, odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ramion. Z takiego rodzaju poduszek mogą korzystać nie tylko osoby mające schorzenia kręgosłupa i będące w czasie rehabilitacji, ale także ci, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej pozycji w czasie snu. Dodatkową zaletą poduszek ortopedycznych są ich właściwości antyalergiczne. Takie poduszki należy dobierać podobnie jak materace – do własnych potrzeb i budowy ciała.

Większość poduszek ortopedycznych z naszej oferty nie jest profilowana, przez co dopasowują się do każdego kształtu ciała. Mogą mieć różny kształt, wysokość i stopień twardości oraz wypełnienie:

 

  • piankowe,
  • termoelastyczne,
  • o właściwościach żelu,
  • nasączone ekstraktem eterycznym – na przykład z lawendy.

 

Źle dobrana poduszka może powodować bóle głowy i pleców, sztywność karku i uczucie niewyspania. Ergonomiczny kształt poduszek ortopedycznych pozwala na spanie w każdej pozycji. Ich budowa nie pozwala na przegrzanie poduszki, co sprzyja głębokiemu odpoczynkowi. Odpowiednia cyrkulacja powietrza hamuje rozwój bakterii i roztoczy.

 

Jak dbać o poduszkę ortopedyczną?

Aby poduszka ortopedyczna mogła służyć przez kilka lat, należy o nią odpowiednio dbać. Poduszek wykonanych z pianki nie należy prać – ani ręcznie, ani w pralce. Wszystkie zabrudzenia powinno się ścierać na bieżąco. Poduszek ortopedycznych nie należy również odkurzać, ponieważ może to uszkodzić jej wnętrze.

Codziennie po wstaniu z łóżka należy poduszką ortopedyczną lekko wstrząsnąć i wygładzić jej powierzchnię. Powłoczka poduszki powinna być często zmieniana. Poduszki ortopedyczne można wietrzyć.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7