0,00 
Produkty: 0

Pokrowce na materace

Pokrowce na materace pozwalają utrzymać czystość i higienę materaca, podnoszą także komfort snu. Niezależnie od wielkości, materac ciężko jest uprać lub odświeżyć, a zdejmowany pokrowiec można prać w pralce.

Pokrowce powinny być wykonane z przyjemnych w dotyku dzianin i stanowią barierę dla drobnoustrojów i roztoczy. Mogą pełnić różne funkcje:

 

  • chłodzące,
  • termiczne,
  • odprowadzające wilgoć,
  • stanowiące barierę przed rozwojem bakterii i grzybów (dzięki zawartości jonów srebra).

 

Wszystkie pokrowce dostępne w naszym sklepie są wykonane z wysokiej jakości materiałów o właściwościach antybakteryjnych, mogą być wzbogacone o dodatek kaszmiru, włókien bambusa lub wyciąg z aloesu. Kaszmirowy pokrowiec na materac wprowadza do sypialni elegancki wystrój, dodatek włókien bambusowych zagwarantuje wysoką higroskopijność, a aloe vera podtrzyma właściwe pH skóry.

Pokrowce na materace dostępne są w różnych rozmiarach, można je także zamówić do materacy nietypowych.

 

Wybór pokrowca na materac

Wybierając pokrowiec na materac, warto zdecydować się na model z suwakiem rozdzielczym, ułatwiającym zdejmowanie pokrowca. Tkanina, z której wykonany jest pokrowiec, powinna być przewiewna i gwarantująca wysoką przepuszczalność powietrza. Przyspieszy to także proces suszenia pokrowca po upraniu. Przydatne będą także uchwyty do obracania lub przenoszenia materaca.

Pokrowiec na materac powinien być dopasowany do rozmiaru materaca – za wysoki lub zbyt szeroki będzie zaburzał komfortowy sen i wygodę użytkowania.