0,00 
Produkty: 0

Do czego przydają się nakładki na materace? - EverSleep

nakładki na materaceW sklepach z łóżkami lub materacami często w ofercie są jeszcze specjalne nakładki na materace. Wiele osób zastanawia się, do czego służą. Niepozorne nakładki mogą mieć wiele funkcji, a zakup jednej z nich trzeba dobrze przemyśleć.

Ochrona materaca

Główną funkcją nakładki jest ochrona materaca. Materac, jak każdy mebel, z czasem się zużywa. Oczywiście nakładka nie zapobiegnie jego odkształcaniu się przez lata. Może jednak ochronić uszkodzeniami mechanicznymi. Moc nakładki na materac doceniają zwłaszcza osoby, które lubią podjadać, lub wypić poranną kawę w łóżku. Nieopatrzne wylanie kawey powoduje wiele problemów. Po pierwsze, może ona zalać pościel. Powłoczkę łatwo uprać, jednak wypranie kołdry może już być problematyczne. Po drugie, kawa może wylać się na prześcieradło i… no właśnie – materac. Prześcieradło możemy wrzucić do pralki, jednak na materacu powstanie wielka, nieestetyczna plama. I chociaż możemy ją zaprać, nigdy nie uda nam się usunąć jej całkiem. Po kilku latach, za każdym razem gdy zmieniamy pościel, widzimy że materac wygląda bardzo nieestetycznie. Nakładka na materac jest właśnie po to, by chronić go przed takimi zdarzeniami. Nakładkę docenią również właściciele zwierząt. Niektórzy pupile uwielbiają wręcz ostrzyć sobie pazurki o materac, przy okazji go mocno niszcząc. Jeszcze innym zdarza się zmoczyć łóżko, gdy przerażone trafiają do nowego domu i spędzają pierwszą noc z nowym właścicielem. W tym wypadku założenie nakładki również pomaga nam ochronić materac.

Za miękko, za twardo

Nakładki na materace mają różne twardości. Dzięki temu możemy poprawić komfort snu, jeśli nasz materac nie spełnia naszych oczekiwań. Na zbyt miękki materac możemy zakupić twardą nakładkę, z kolei na zbyt twardy – miękką. Dzięki temu uda nam się stworzyć łóżko naszych marzeń, w którym efektywnie się wysypiamy i odpoczywamy. Przy najbliższej wizycie w sklepie  z materacami warto zasięgnąć więcej informacji na temat oferowanych w nim nakładek.

Dodano: 20 lis 2017