0,00 
Produkty: 0

Kiedy stosuje się nakładkę na materac z pianki termoelastycznej?

Nakładka na materac to doskonałe rozwiązanie dla osób, których łóżko nie jest tak wygodne, jak by chcieli. Jest znacznie tańszym rozwiązaniem tego problemu niż zakup nowego materaca. Jest również świetnym pomysłem, gdy okaże się, że świeżo kupiony materac okazał się nie być trafionym zakupem. Nakładka staje się kolejną warstwą materaca, dzięki której możliwe jest dostosowanie go do swoich potrzeb.

Właściwości nakładki z pianki termoelastycznej

Jednym z rodzajów nakładek na materac są te wykonane z pianki termoelastycznej. Zastosowanie tego rodzaju materiału sprawia, że nakładka daje efekt otulania osoby leżącej. Pianka termoelastyczna pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego. Dzięki temu uzyskuje się uczucie odprężenia i miękkości. Jej głównym zastosowaniem jest zmiękczenie i wyrównanie materaca lub kanapy.
Nacisk pianki na ciało jest niewielki, co przyczynia się do poprawy krążenia krwi. Przynosi ukojenie osobom, które cierpią na bóle głowy i bezsenność. Ponadto stanowi doskonałe oparcie dla kręgosłupa. Jest doskonała dla każdego, niezależnie od wagi.
Nakładki z pianki termoelastycznej tworzone przez nas występują we wszystkich typowych rozmiarach materacy, a także istnieje możliwość zamówienia nakładki o nietypowych wymiarach. Zapraszamy do sklepu z materacami w Szczecinie.

Dlaczego warto stosować nakładki na materac?

Jedną z korzyści stosowania nakładek jest ochrona materaca. Jest to praktyczne rozwiązanie np. w przypadku dzieci lub osób starszych. Nakładkę jest znacznie łatwiej wyczyścić niż materac. Można prać ją tak często, jak jest to potrzebne w temperaturze do 60°C, czyli wystarczająco wysokiej, by zabić większość bakterii.
Drugą zaletą nakładki jest poprawa komfortu użytkownika. W zależności od tego, z jakim problemem się zmaga, należy dostosować odpowiedni materiał, z którego została wykonana nakładka. Wkład lateksowy lub piankowy sprawia, że materac jest bardziej miękki, z kolei wkład z maty kokosowej sprawi, że zbyt miękki materac stanie się sztywniejszy.
Nakładki wyposażone są w gumy, dzięki którym można dobrze przymocować je do materaca, co sprawia, że nakładka się nie przesuwa. 

 

Dodano: 11 wrz 2022