0,00 
Produkty: 0

Czy materac kieszeniowy to element profilaktyki ortopedycznej?

materac ortopedycznyProfilaktyka ortopedyczna to nie tylko odpowiednia dawka codziennej aktywności fizycznej czy dobrze dobrane obuwie. To także zadbanie o należyty komfort snu. W zapewnieniu sobie właściwego podparcia dla kręgosłupa pomoże materac kieszeniowy. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć i dlaczego stanowi on kluczowy element profilaktyki ortopedycznej.

Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy?

Najważniejszym elementem oferowanego przez nas rodzaju materaca są sprężyny kieszeniowe. Każda ze sprężyn zamknięta jest w woreczku, uszytym z przewiewnego materiału, skąd wzięła się nazwa materaca „kieszeniowy”. Sprężyny nie są ze sobą połączone, dlatego zapewniają podparcie dokładnie w miejscu pojedynczego nacisku ciężaru ciała na materac. Nie tylko reagują na zmiany pozycji użytkownika, zapewniając w każdej chwili mocne i stabilne podrapcie, lecz również nie przenoszą drgań, wywoływanych przez zmianę pozycji ciała drugiego użytkownika materaca.

Dlaczego materac kieszeniowy jest dobry dla twojego kręgosłupa?

Materac kieszeniowy, zapewniający stabilne, solidne podparcie, odciąża kręgosłup i przyczynia się do komfortowego snu. Polecany jest on zwłaszcza osobom:

  • podatnym na schorzenia mięśniowo-szkieletowe,
  • cierpiącym na przewlekłe bóle kończyn lub kręgosłupa,
  • seniorom.

Oferowane przez nas materace gwarantują nie tylko zdrowy, spokojny sen, lecz również przeciwdziałają schorzeniom kręgosłupa, dzięki sprężynom, przystosowującym się do kształtu ciała. Sprawiają one, że kręgosłup leży w linii prostej, dlatego są idealne nie tylko dla seniorów, lecz również dla osób w średnim wieku oraz dla młodzieży. Warto o nich pomyśleć także wtedy, gdy twój partner lub partnerka później niż ty kładą się spać. Na materacu kieszeniowym nawet nie poczujesz, kiedy położą się do łóżka, mogąc rozkoszować się niczym nieprzerwanym snem.

Materace kieszeniowe nie nadają się jedynie dla dzieci do szóstego roku życia, gdyż średnica sprężyn jest za duża, większa niż szerokość kręgów kręgosłupa dziecka,  i nie zapewnia podparcia dla małego ciała.

W naszej ofercie posiadamy materace kieszeniowe w wielu różnych wymiarach. Dzięki dużej rozpiętości rozmiarów z pewnością dobierzesz model, pasujący do twojego łóżka. Nasze materace kieszeniowe sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób, preferujących posłania o średnim stopniu twardości. Materace kieszeniowe pomagają zachować naturalną linię kręgosłupa i gwarantują tym samym komfortowy wypoczynek. Pozwalają także w lepszym stopniu zadbać o zdrowie, gdyż wpływają pozytywnie na pracę układu krążenia.

Dodano: 13 kw. 2021