0,00 
Produkty: 0

Jak ograniczyć nocne poty i zapewnić sobie komfortowy sen?

Nocne poty to dokuczliwa dolegliwość, która dotyka znaczną liczbę osób. Jej przyczyny są zróżnicowane. Jeśli wykluczysz choroby wymagające leczenia pod okiem lekarza, warto pamiętać, że bardzo często tego rodzaju problemy wynikają z niewłaściwej higieny snu lub są związane ze źle dobranym materacem. Jak zadbać o to, aby sen był efektywny i ograniczyć niedogodności wynikające ze wzmożonego pocenia się w nocy?

Odpowiedni materac jako podstawa komfortowego odpoczynku

Należy podkreślić, że to, na czym śpisz, ma wpływ na to, jak śpisz. Warto więc poświęcić nieco czasu na znalezienie idealnego dla siebie materaca. Obecnie możesz wybierać spośród wielu różnego rodzaju produktów. Jeżeli często dotykają Cię nocne poty, najlepszą opcją okażą się prawdopodobnie materace wysokoelastyczne. W Szczecinie znajdziesz je w ofercie Salonu Materacy i Mebli Tapicerowanych Eversleep.

Tego rodzaju produkty wyróżniają się bardzo dobrą wentylacją, dzięki czemu chronią przed nadmiernym poceniem się i skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci. Ich dodatkowa zaleta to fakt, że zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Podczas wyboru tego rodzaju produktów należy pamiętać, że ważne jest to, aby materac nie zapadał się pod ciałem, ponieważ to może zaburzać Twój komfort cieplny.

Jak jeszcze zatroszczyć się o higienę snu?

Oprócz materaca, na higienę snu wpływa również temperatura w pomieszczeniu — w sypialni osób dorosłych powinna ona wynosić od 16 do 19°C. Oprócz tego warto zadbać o wybór odpowiedniej pościeli. Dobrze, jeżeli wykorzystywane poszewki będą wykonane z naturalnych materiałów pozwalających skórze oddychać. Na tę kwestię powinno się też zwrócić uwagę podczas poszukiwania garderoby do spania, którą należy dopasować również do pory roku.

Dodano: 14 maj 2023