0,00 
Produkty: 0

Pokrowce do materaców. Dlaczego warto je stosować?

	Pokrowce do materaców

Decydując się na zakup materaca, warto od razu zapoznać się z ofertą pokrowców na niego. Dlaczego? Pokrowiec stanowi istotny element ochronny dla materaca. Zabezpiecza przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz różnorodnymi zanieczyszczeniami, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo są one wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, dlatego dodatkowo podnoszą komfort podczas odpoczynku na materacu.

Najważniejsze funkcje pokrowców do materaców

Obecnie na rynku w zdecydowanej większości mamy do czynienia ze zdejmowanymi pokrowcami. Pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną. Skutecznie zabezpieczają materac przed różnorodnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią przed roztoczami i drobnoustrojami. To od nich zależy prawidłowy przepływ powietrza oraz transfer wilgoci. Dzięki pokrowcom można z łatwością zachować czystość i higienę materaca, ponieważ nadają się do prania.

To podstawowe, ale nie jedyne właściwości pokrowców do materaców. Tak naprawdę możemy wybierać spomiędzy wielu różnych rodzajów. Wiele z nich wykazuje właściwości antyalergiczne, wpływają na optymalną temperaturę ciała podczas snu (np. mogą delikatnie chłodzić lub ogrzewać), zwiększają komfort snu, zabijają bakterie (np. pokrowce z materiałów zawierających jony srebra) itp.

Dlaczego należy stosować pokrowce do materaców i jak wybrać odpowiedni?

Wiele osób zastanawia się, po co właściwie pokrowiec na materacu skoro i tak musimy zastosować jeszcze prześcieradło. Tymczasem należy pamiętać, że samo prześcieradło nie spełnia funkcji, jakie są typowe dla pokrowców. Nieodpowiednie zabezpieczenie materaca przed różnorodnymi zabrudzeniami może być niebezpieczne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale nawet zdrowia. Jeśli nie będziemy dbać o jego czystość, bardzo szybko stanie się siedliskiem groźnych drobnoustrojów, np. wirusów, bakterii i grzybów. Roztocza, pochodzące z naszych włosów i kawałków naskórka, będą osadzać się na materacu, stanowiąc poważną przyczynę reakcji alergicznych. W takich przypadkach bardzo szybko mogą pojawić się niepokojące objawy, takie jak kaszel, katar, wysypka czy podrażnienia skóry.

Dlatego od razu przy zakupie materaca, warto od razu dobrać do niego odpowiedni pokrowiec. A wybór jest naprawdę imponujący. Pokrowce mogą być wykonane z różnych materiałów np. poliestru, poliamidu, bawełny, tencelu, lyocellu, wiskozy, włókna bambusowego. Wystarczy określić właściwości, na jakich najbardziej nam zależy, a z pewnością znajdzie się odpowiedni produkt. Urozmaicone są również ceny pokrowców, dzięki czemu można dobrać je również adekwatnie do zasobności portfela.

Dodano: 29 lis 2019