0,00 
Produkty: 0

Cechy pokrowca na materac odpowiedniego dla alergika.

dziewczynka alergikDobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny, aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen. należy jednak pamiętać, że jego integralną częścią jest pokrowiec. Jego dobór może być szczególnie trudny dla alergików. Powinien być nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale również uszyty z tkanin bezpiecznych dla osób, które są alergikami. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pokrowca na materac?

Pokrowiec, który można prać

Zapewnienie odpowiedniej higieny snu jest niezwykle ważne nie tylko dla alergików. Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę, by pokrowiec można było ściągnąć z materaca, a następnie regularnie prać. Powinno się to robić raz na 8 tygodni, a w miarę możliwości nawet częściej. Pranie pokrowca pozwoli na pozbycie się wielu alergenów, które po prostu zostaną wypłukane. Ważne jest też, w jakiej temperaturze można prać dany pokrowiec. Im będzie wyższa, tym więcej roztoczy, pyłów i innych alergenów zostanie zabitych. Dlatego najlepiej je prać w temperaturze co najmniej 60 stopni. Dobrym wyborem może okazać się kupno pokrowca hipoalergicznego, który stworzony jest właśnie z myślą o możliwości prania w wysokiej temperaturze.

Tkaniny z atestami

Podczas wyboru pokrowca na materac odpowiedniego dla alergika należy również zwrócić uwagę na to, z jakiej tkaniny został wykonany. Właśnie dlatego ważne jest, by produkt posiadał odpowiednie atesty czy certyfikaty, które potwierdzają jego właściwości. Pokrowce, które znajdziecie Państwo z naszym sklepie, wykonane są w całości z wysokiej jakości materiałów o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych, co potwierdzają certyfikaty Oeko-tex. Dzięki splotowi tkaniny, z jakiej są wykonane, stanowią barierę, która uniemożliwia przedostawanie się roztoczy przez materiał. W celu zwiększenia ochrony można również nabyć nakładkę na materac, która skutecznie podniesie jego higienę. Jest lekka i przewiewna, a jednocześnie chroni materac przed zabrudzeniami.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo produkty, które zapewnią spokojny i zdrowy sen nie tylko dla alergików. Nasz asortyment jest niezwykle szeroki. Oferujemy łóżka tapicerowane i drewniane, materace, pokrowce czy poduszki ortopedyczne. Dzięki doświadczeniu i wielu zadowolonym Klientom potrafimy sprostać wymaganiom Klientów indywidualnych i hurtowych. Dodatkowo dostarczamy zamówienia na teren całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu.

Dodano: 18 maj 2021