0,00 
Produkty: 0

Jakie są zdrowotne właściwości materacy medycznych?

materac medycznyMaterace medyczne zapewniają komfortowy sen oraz przeciwdziałają wielu schorzeniom. Sprawdź w naszym wpisie, czym szczególnym charakteryzują się materace medyczne.

Materace medyczne działają pozytywnie na kręgosłup

Materace medyczne przede wszystkim bardzo dobrze działają na kręgosłup. Ich specjalna struktura zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa oraz mięśni, odciążając jednocześnie poszczególne partie ciała. Materace medyczne wspierają ponadto układ szkieletowo-kostny, a także poprawiają krążenie. Całkowicie dopasowują się do użytkownika, zapobiegając tym samym powstawaniu oraz pogłębianiu się schorzeń kręgosłupa, oraz utrzymując go w naturalnej pozycji. W efekcie materace medyczne niwelują bóle kręgosłupa i bóle mięśni oraz są niezwykle pomocne w leczeniu schorzeń z nimi związanych.

Medyczne materace są pomocne w przypadku pacjentów z odleżynami

Kolejną zdrowotną właściwością materacy medycznych jest ich działanie przeciwodleżynowe. Odleżyny to rany, pojawiające się na ciele na skutek przyjmowania przez wiele godzin jednej pozycji, na przykład leżącej na plecach. Przeciwodleżynowe materace medyczne posiadają specjalną strukturę, zapewniającą odciążenie organizmu i zniwelowanie nacisku, który ciało wywiera na podłoże. Co więcej, redukują one ucisk na naczynia krwionośne, związany z długotrwałym leżeniem w takiej samej pozycji. Tym samym materace medyczne przeciwodleżynowe zapobiegają niedotlenieniu i martwicy uciskanych tkanek.

Materace medyczne doskonale nadają się dla alergików

Oferowane przez nas materace medyczne to również produkty idealnie nadające się dla alergików. Antyalergiczne materace posiadają silniejszą niż pozostałe modele wentylację, które zapobiega rozwijaniu się bakterii oraz powstawaniu wilgoci. Ich przewiewne pokrowce niwelują gromadzenie się ciepła. Można je prać w pralce, nawet w bardzo wysokich temperaturach.

Znajdujące się w naszej ofercie materace medyczne polecamy zwłaszcza osobom ze schorzeniami układu ruchowego oraz neurologicznego, osobom starszym oraz  pacjentom po zabiegach. Idealnie sprawdzą się u osób z ograniczoną zdolnością ruchową cierpiącym na bezsenność oraz u osób, cierpiących na nadwagę lub otyłość.

Dodano: 04 maj 2021