0,00 
Produkty: 0

Jaki materac najlepiej sprawdzi się w przypadku alergii?

materac dla alergikaŻycie alergika często nie jest łatwe. Trzeba dbać o odpowiednie otoczenie, aby uniknąć uciążliwych objawów alergii. Szczególnie należy wybrać dobre wyposażenie sypialni, w której podczas snu spędza się wiele godzin dziennie. Jedyny słuszny wybór to materac antyalergiczny, który pozwoli na spokojny i niezakłócony sen, a także poranek bez łzawiących, zaczerwienionych oczu, kichania lub swędzenia skóry.

 

Czym grozi nieodpowiednio dobrany materac w przypadku alergii?

W nocy ciało często się poci, wydzielając tym samym ciepło i wilgoć. Niestety powoduje to, że zwykłe materace nie radzą sobie ze skutecznym pochłanianiem wilgoci i sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów, zarodków pleśni oraz grzybów. Szczególnie uciążliwa jest alergia na roztocza. Te mikroskopijne pajęczaki rozwijają się w wilgotnych, ciepłych miejscach i żywią się złuszczonym naskórkiem. W odchodach roztoczy znajduje się silnie uczulające białko, które powoduje katar, kaszel, kichanie i łzawiące, spuchnięte oczy (szczególnie w porannych godzinach).

Warto wiedzieć, że drogi oddechowe alergika są znacznie wrażliwsze od tych u osoby zdrowej, co powoduje, że nawet mała ilość alergenów może być powodem obniżenia komfortu snu. Dlatego trzeba zainwestować w materac przystosowany do jego potrzeb.

Jaki materac będzie odpowiedni dla alergika?

Materac musi posiadać antyalergiczną i antygrzybiczną powłokę. Dobre dla alergików będą materace lateksowe, ponieważ występująca w nich płyta lateksowa  zawiera aż 20 procent naturalnego mleczka kauczukowego. Bogate właściwości skutecznie ograniczają możliwość rozwoju grzybów, pleśni i roztoczy. Ponadto, ze względu na odpowiednią twardość wkładów lateksowych oraz wiele punktów podparcia, sprawdzą się również jako materace ortopedyczne, dla osób borykających się z bólem kręgosłupa.

Materac dla alergika obowiązkowo musi posiadać zdejmowany pokrowiec, który można regularnie prać. Dbanie o higienę materaca pozwala na usunięcie ewentualnego kurzu i alergenów. Dodatkowo pokrowiec powinien być elektrostatyczny (nie może przyciągać kurzu) oraz wykonany z dzianiny piankowej włókien klimatyzujących, które zapobiegają przegrzewaniu się skóry.

Dodano: 14 lip 2020