0,00 
Produkty: 0

Zalety materacy lateksowych - EverSleep

materac lateksowy

Coraz częściej wybieranymi materacami dla dorosłych jak i dzieci są materace lateksowe. Decyduje o tym ich niebywała wytrzymałość oraz doskonałe dopasowanie się do kręgosłupa. Swoją popularność zdobyły niezwykłą elastycznością, dzięki czemu ich powierzchnia zawsze wraca do pierwotnego stanu. Materace lateksowe mają wysoką cenę, ale jest ona adekwatna do ich właściwości i zastosowania.

Właściwości ortopedyczne

Materace lateksowe są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, ale również do profilaktyki wad postawy dla najmłodszych. Zapewniają zdrowy i komfortowy sen. Dopasowanie się do naturalnych krzywizn ludzkiej sylwetki jest ich podstawową zaletą. Lateks równomiernie podpiera ciało, wynika to z jego budowy. Ten model jest bardzo wytrzymały, ma wysoką odporność na odkształcenia. Może służyć przez kilkanaście lat. W badaniach wykazano, że ból kręgosłupa zmniejsza się najbardziej podczas korzystania z materaca lateksowego, w porównaniu do innych konstrukcji. Dodatkowo mięśnie podczas snu są cały czas rozluźnione, dzięki czemu wstajemy wypoczęci i zregenerowani po całej nocy w łóżku. Materac lateksowy zapewnia komfortowy, a co za tym idzie – wydajny sen. Wpływa więc korzystnie na nasze samopoczucie w ciągu dnia.

Właściwości hipoalergiczne

Wyróżniamy trzy rodzaje pianki lateksowej: lateks naturalny, mieszany oraz syntetyczny. Mimo że tworzywo jest odporne na rozwój alergenów, należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na wybrany typ lateksu. Dla większości alergików optymalnym połączeniem będzie mieszanka kauczuku naturalnego i syntetycznego. Wszystko zależy od typu alergii, na jaki cierpimy. Materace lateksowe są powszechnie polecane dla alergików, gdyż pochłaniają wydzielany pot i wilgoć. Nie gromadzą bakterii, roztoczy, grzybów ani pleśni. System otworów oraz porowata i oddychająca powierzchnia zapewniają utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych. Dodatkowo odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza, ogrzewając nas zimą i chłodząc latem.

Dodano: 20 paź 2017